Güvenlik 13 AĞUSTOS 2013 / 09:47

"Hack Kültürü ve Hacktivizm" e-kitap olarak çıktı

Haklama kültürü ve bu konudaki örnekler Alternatif Bilişim Derneği'nin hazırladığı e-kitapta bir araya getirildi. Alternatif Bilişim Derneği, yeni bir e-kitap yayınladı: Hack Kültürü ve Hacktivizm. Kitap, Türkiye’de internetin gelişimine katkıları ışığında İnternet Teknolojileri Derneği (INETD) Başkanı Doç. Dr. Mustafa Akgül’e armağan edilmiş.

Kitap, özellikle son dönemde gündeme yerleşen kavramlar olan ‘hacktivizm’ ve ‘hack kültürü’ hakkındaki farklı bakış açılarını biraraya getiriyor. Kitapta Julian Assange ve Aaron Swartz'ın çevirileri ve Mustafa Akgül ile bir söyleşinin yanı sıra, Gökşin Akdeniz, Ahmet Sabancı, Pınar Demirkıran, Erkan Saka, Özgür Uçkan, Ulvi Yaman, Seda Gürses, Işık Barış Fidaner, Gamze Göker'in yazıları da yer alıyor.

Kitabı PDF olarak indirmek için http://ekitap.alternatifbilisim.org/files/hack-kulturu-ve-hacktivizm.pdf adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun