Güvenlik 16 KASIM 2012 / 14:37

Güvenlikte 'biyometri devrimi' oyunun kurallarını değiştirdi

Frost & Sullivan tarafından düzenlenecek "İstanbul Biyometrik Zirvesi" yeni biyometrik teknolojilerin iş dünyasını ve hükümetleri nasıl etkilediği konusundaki görüşlerini katılımcılarla paylaşacak. 19 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Marriott Asya Oteli’nde düzenlenecek zirvede, biyometrik endüstrisindeki en yeni çözümler, en son gelişmeleri ve trendler masaya yatırılarak biyometriğin ulusal kullanımına yönelik katma değerleri ve avantajları katılımcılarla paylaşılacak.

Zirvede “Güvenli ve Akıllı Şehirlerde Biyometriğin Etkisi” konulu bir sunum yapacak olan Frost & Sullivan Türkiye Direktörü Philip J. Reuter, yaptıkları araştırmaya göre küresel biyometrik pazarının 2010 yılında 4.49 milyar dolar düzeyine eriştiğini söyledi. Reuter, bu rakamın 2019 yılına gelindiğinde 14.69 milyar dolara ulaşacağını belirtirken, e-pasaportlar, e-Kapılar, e-Kimlikler, e-Ehliyetler ve e-Sağlık kartları gibi e-Devlet programlarının pazarı çok ileriye taşıyacağını ifade etti.

Konuyu değerlendiren Frost & Sullivan Bilgi, İletişim Teknolojikleri ve Güvenlik Danışmanı Koray Özkal, biyometrinin benimsenmesiyle birlikte iş dünyası ve hükümetler için oyunun kuralının değiştiğini dile getirdi. Biyometrinin, güvenlik ihtiyaçları için artırılmış güvenliği, rahatlığı, doğruluğu ve daha düşük maliyetleri bir araya getiren ideal ve etkili bir çözüm yolu olarak öne çıktığını söyleyen Özkal, günümüz güvenlik çözümlerinin ihtiyacı olan şeyin de bu olduğunun altını çizdi.

Tüm sektörler yönelik çözümler

İstanbul Biyometrik Zirvesi, en yeni biyometrik teknolojilerin önemini yurtiçi güvenlik, emniyet, sağlık, ulaştırma, perakende, sınır kontrolü, bankacılık ve finans gibi sektörlere tanıtmayı amaçlıyor. Zirvede, yerli ve yabancı otoriteler tarafından biyometrik sektörü hakkında sistem entegrasyonuna dair en son uygulamalar ve standartların yanı sıra kimlik (ID) yönetim trendleri, pazardaki en son gelişmeler, biyometriğin maliyet avantajları, sistem seçimi ve veri güvenliği konularına değinilecek.

Bununla birlikte, İstanbul Biyometrik Zirvesi, CEO’lara, CIO’lara, genel müdürlere, genel müdür yardımcılarına, bilişim teknolojileri (BT) güvenlik müdürlerine, güvenlik mimarlarına, ürün müdürlerine, sistem integratörlerine ve akademisyenlere çeşitli strateji geliştiricileri ve uzmanlarla bilgi paylaşmak için fırsat da sağlayacak. Diğer yandan, etkinlikte şebeke paylaşımını güçlendirmeyi amaçlayan bir biyometrik sergisi de yer alacak.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun