Güvenlik 13 AĞUSTOS 2012 / 17:21

Güvenlik çözümleri büyük veri ile gelişiyor

Trend Micro, bulut, mobil ve hedefli saldırılara karşı çözümlerini geliştirerek büyük veri analiği ve gelişmiş özellikler eklediğini duyurdu.Günde 200 milyon tehdidin önüne geçen bulut tabanlı tehdit koruma sistemi Smart Protection Network’ü, çok daha geniş kapsamlı tehditlere karşı geliştirdiğini duyuran şirket, kullanıcıların fiziksel, mobil, sanal ve bulut ortamlarında daha fazla güvenlik  sağlamayı amaçlıyor.

Yeni geliştirmelerle tehditleri engelleme hacmini, çeşidini ve süratini artıran çözüm, var olan web/e-posta/dosya itibar yönetimi yeni eklenen teknolojilerle geliştirildi

Mobil tehditler için, uygulama itibar yönetimi

Zafiyet ve açıklar için, zafiyet kuralları

Ağ iletişimi için, ağ inceleme kuralları

Hatalı tespitlerin önüne geçmek için, bulut üzerinde beyaz liste oluşturma

Yeni davranış tabanlı araçlarla yeni tehditlerin proaktif kimliklendirilmesi

Yeni çözüm, bir saldırıdaki tüm bileşenleri bir araya getirerek kritik ilişkilerin korelasyonu ve siber suçlu modelinin davranış ve çalıştığı çevrenin hızla saptanarak iyi ya da kötü olduğuna karar verilmesi için tasarlandı. Birçok tehdit sağlayıcıdan alınan verilerin küresel tehdit zekası oluşturulmasıyla Trend Micro, çok çeşitli saldırıya karşı koruma sağlama yetkisine sahip.

Gelişmiş büyük veri analitikleriyle geniş çapta yeni tehditlerin tespit edilmesi

Gelişmiş bir bulut altyapısı, kullanıcıların ağlar ve uç noktalarındaki bant genişliğini harcamadan yüksek kapasitede tehdit verilerini toplamaya olanak tanıyor. Daha fazla veri, daha fazla tehdidin algılanması anlamına geliyor.

Konuyu değerlendiren Trend Micro CEO’su Eva Chen, tehditler ve siber suçlu saldırıları daha önce eşine rastlanmamış hacim, çeşit ve hız seviyesine çıktığını söyledi. Bu değişikliklerin daha akıllı ve hızlı bir güvenlik önlemine olan ihtiyacı ortaya çıkardığını belirten Chen, müşterilerinin, nerede olurlarsa olsunlar verilerinin korunduğunu bilmenin verdiği güvenle mobil cihazlarını ve bulut ortamlarını kullanabileceklerinin altını çizdi.

Geliştirilen çözüm, tüm boyuttaki işletmeler ve müşteriler için SaaS çözümleri, ağ geçidi, mesajlaşma, ağ, sunucu, uç nokta, mobil dahil olmak üzere şirketin tüm ürün ve hizmetlerine entegre olabiliyor. Bu işletmelerin kısıtlı bant genişlikleri ya da gizlilik endişeleri bulunduğu için mevcut çözümle iletişimin ve sorguların tamamen yerel ağda kalması sağlanıyor.

Smart Protection Network’ün bedava çevrimiçi araçları da bulunuyor:

Trend Micro House Call: İnternet üzerinde tarama yapan yazılım, virüs, Truva atı, solucan, istenmeyen tarayıcı eklentileri ve diğer zararlı yazılımları algılayarak kaldırır.

Trend Micro House Call for Mobile: Android cihazlara sızmış virüs, Truva atı ve zararlı uygulamaları tarar.

Trend Micro Smart Surfing for iPhone, iPad ve iPod Touch: Taşınabilir Apple cihazlarının web üzerinde sörf yaparken güvende kalmasını sağlar.

Trend Micro Threat Watch: Android ve iPhone için geliştirilen uygulamayla, mobil cihazlar için geliştirilen tüm tehditlerin önüne geçerek güvenlik profesyonelleri, işletmeler ve bireyleri güven tutar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun