Güvenlik 13 OCAK 2012 / 16:27

Güvenli internet tatlı bir hayal

Güvenli internet tatlı bir hayal

Dünya Ekonomik Forumu’nun raporunda küresel bir tehdit olarak ele alınan siber suçun tamamen engellenmesinin mümkün olmadığı vurgulandı.

 Dünyanın, kendi elleriyle tasalardığı internet ağına teslim olduğunun en büyük kanıtı, Dünya Eknonomik Forumu’nun ‘Küresel Riskler 2012’ raporunda siber suçun küresel dengeleri riske atan bir unsur olduğu belirtildi ve daha fazla cihazın internete bağlanmasının bu riski tamamen ortadan kaldırmayı imkânsız hale getirdiği vurgulandı.

Symantec tarafından yorumlanan raporda politikacıların teknoloji ve siber saldırılar konusuna gereken önemi vermeye başladıkları belirtildi. Symantec Güvenlik Stratejileri Direktörü Greg Day, siber saldırıların artık basit kredi kartı hırsızlıklarından ibaret olmadığını, devlet kurumlarına ve bağlı birimlerinin önemli operasyonlarına düzenlenen hedefli saldırıların ağırlık kazandığı vurgulandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun