Güvenlik 05 AĞUSTOS 2011 / 11:05

Güney Afrika’da PS3 kıran yandı

Oyunları ucuza getirmek için PlayStation 3 kırmak Güney Afrika’da çok pahalıya mal olabilir.Bugüne kadar genellikle kopya yazılım ve müzik üzerine giden telif hakkı kuruluşları artık doğrudan oyun konsollarını kıranları bile yıldırmaya çalışıyor. PS3’ü kırarak kopya oyun kullanmayı sağlayan bir ‘girişimci’ Güney Afrika’da göz altına alındı.

Güney Afrika gazetesi Beeld’in haberine göre Johannesburg’da PS3 kırmak suçundan bir kişi tutuklandı. South African Federation Against Copyright Theft (SAFACT-Telif Hakkı Hırsızlığına Karşı Güney Afirka Federasyonu) tarafından yapılan suç duyurusu üzerine polis tarafından düzenlenen baskında 14 bin dolar değerinde cihaz ele geçirildi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun