Güvenlik 11 EKİM 2011 / 11:55

Gündem A’dan Z’ye güvenlik

RSA Conference Londra'da başladı

13 Ekim’e kadar Hilton London Metropole’de devam edecek olan RSA Conference Europe, RSA, Cisco, Qualys gibi şirketlere ek olarak, farklı teknoloji şirketleri ve teknoloji kullanıcısı yapılardan da konuşmacıların katılımı söz konusu olacak. Handan Aybars Londra'dan bildiriyor.RSA Conference Europe , 11 Ekim’de Londra’da başladı. Bu yılın etkinlik teması ‘The Adventures of Alice & Bob’. Hilton London Metropole otelin zemininde ve duvarlarında da bu temayı resmeden posterler yerini alıyor. Alice ve Bob’un maceraları, aslında RSA algoritmasının 1970’lere uzanan hikayesini temel alıyor. 1976 yılında Whitfield Diffie ve Martin Hellman tarafından bulunan, koruması olmayan bir iletişim ağında paylaşım koruması sağlamada ilk adım olarak kabul edilen The Diffie-Hellman Key Exchange, iki yıl sonra RSA algoritmasının da temeli olarak kabul edildi, şifrelemenin de temeli olarak görüldü.

RSA’den Ron Rivest, RSA şifreleme metodunu ve karmaşık yapıları tanımlamak için hayali kahramanlar yarattı. Böylece A ve B kişileri yerine Alice ve Bob karakterleri ile konuyu anlamak daha kolay bir hale getirilmeye çalışıldı. Alice ve Bob’un dostları da düşmanları da oldu: Eavesdropper Eve, Malicious Attacker Mallory, Warden Walter gibi…

Etkinliğin ilk günü RSA Başkanı Art Caviello Jr.’ın konuşmasıyla başlayacak. Ardından, güncel tehditlerden korunma yöntemleri başlığında konuşması ile EMC’nin güvenlik bölümü RSA’in Başkanı Thomas Heiser günün ikinci ‘keynote’ konuşmasına imza atacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun