Güvenlik 29 NİSAN 2013 / 10:34

GPS ile hırsızlık dönemi başladı

Kansas'taki bir hırsızın soyacağı evin sahibinin arabasına GPS (konum belirleme) cihazı yerleştirerek evden uzaklaştığı anı belirlediği ortaya çıktı. Gelişen teknoloji sadece iyi niyetli girişimlere değil, kötü niyetli kişilerin bazı cin fikirlerine de davetiye çıkarıyor. Bunlardan biri geçtiğimiz aylarda ABD'nin Kansas eyaletinde yaşandı.

Mahkemede ortaya çıkan hikayeye göre hırsız, şehir merkezinde mücevher dükkanı bulunan ev sahibinin evde olmadığı anlamak için aracına bir GPS cihazı yerleştirmiş ve böylece konumunu takibe almış. Evde olmadığından emin olduğu zamanda da soygunu gerçekleştirmiş.

GPS cihazları ABD genelinde araçlardan çalınan donanımların başında geliyor. Hırsızlar aynı zamanda bu tarz cihazların izleme yeteneklerini de çözmüş durumda ve çaldıkları araçlarda cihazları devre dışı bırakarak izlerini kaybettiriyorlar.

Söz konusu soygunun 300 bin dolarlık zarara neden olduğu ifade ediliyor.
ETİKETLER : GPS hırsızlık
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun