Güvenlik 12 EKİM 2012 / 14:37

Görünmez düşmana hazır mısınız?

Bulut güvenliğinin dünya çapında lideri Trend Micro, gerçek bir olaydan esas alınarak hazırladığı kısa filmle 60 milyon dolardan fazla zarara sebep olan siber saldırıyı gözler önüne seriyor.Siber dünyada çoğu kimsenin farkında bile olmadığı bir savaş sürüyor. Politik, ekonomik ya da sosyolojik etkiler nedeniyle dünya çapında insanların bir araya gelerek protestolarda bulunduğu saldırıların yanı sıra, veri ya da doğrudan para çalmak için girişimde bulunan birçok saldırgan, siber suçlu sistemlere sızmak için fırsat kolluyor. Gün geçtikçe saldırılar hedefli ve sistematik hale gelirken, saldırganların yöntemleri oldukça karmaşık bir hâl alıyor.

Bulut güvenliğinin dünya çapında lideri Trend Micro, kısa bir süre önce saldırılara hedef olan ve 60 milyon dolardan fazla zarar eden şirketin öyküsünü filme aldı. Filmde, saldırganların hedef alınan şirketi ne denli detaylı inceledikleri, hangi yöntemlerle güvenlik duvarını aşmaya çalıştıkları nefes kesen bir kurguyla aktarılıyor. Trend Micro Güvenlik Araştırmaları ve İletişim Direktörü Rik Ferguson, izleyicilere tüm süreci açıklarken, bu tür saldırılar ve saldırganlar karşısında neler yapılması gerektiğiyle ilgili ipuçları veriyor.

Gerçek bir olay esas alınarak hazırlanan filmde, saldırganların hemen her yolu deneyerek sisteme sızmaları aktarılırken, yapılan anketler, şirketlerin yüzde 70’inden fazlasının böyle bir olaya hazırlıklı olmadığını gösteriyor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GKrv5ITFUFI[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun