Güvenlik 04 ŞUBAT 2016 / 15:22

Google sahte bağlantılar konusunda uyaracak

Sahte indirme düğmeleri, bağlantılar gibi problemler kullanıcılar başını ağrıtmaya devam ederken, Google bu işe çeki düzen vermeye karar verdi.

Sahte bağlantılar, indirme düğmeleri ve site yönlendirmeleri internet kullanıcılarının hayatlarını kabusa çevirebiliyor. Bu konuda hamle yapmaya hazırlanan Google, kullanıcıları bu tarz içerikler konusunda uyaracak ve bu bağlantıları engelleyecek. 

The Verge'de yer alan habere göre Google, bu tarz içerikler sahip sitelerin yoğun bir kontrolden geçirileceğini duyururken, kullanıcıların bu siteler aracılığıyla yaşadıkları kişisel veri kayıplarını ortadan kaldırmaya hazırlandığını açıkladı.

Google Güvenli Tarama Programı çatısı altında hizmet verecek yeni uygulama, reklam kisvesi altında kullanıcı bilgilerini çalmaya yarayan içerikleri engelleyecek ve bu tarz içeriklere sahip içerikler konusunda da kullanıcılar uyarılacak. Uygulama Chrome üzerinde çalışıyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun