Güvenlik 23 EYLÜL 2011 / 14:31

Flash oynatıcı güncellemenizi yaptınız mı?

Apple’ın güvenlik açıkları nedeniyle ürünlerindeki tarayıcılara koymak istemediği Flash oynatıcının güvenlik açıkları ortaya çıktı. Adobe bu açıklar için bir yama yayımladı.Yamayla birlikte Flash’ın tarayıcılara getirdiği toplam 6 açığın giderildiği duyuruldu. Saldırganların bu açıkları kullanarak hedefli saldırılarda bulunduğu ve zararlı yazılım bulunan e-postaların doğrudan kullanıcılara iletilmesini sağladığı bildirildi.

Bu açıklar Google’ın konuyla ilgili biriminin çalışmaları sonucunda ortaya çıktı ve Chrome kullanıcılarının açıklardan etkilenmemesi için önlemler alındı. Bizim de kullanıcılara tavsiyemiz, mutlaka güncelleştirmeleri yapmaları yönünde.

Kullanıcılar http://get.adobe.com/tr/flashplayer/ adresinden güncelleştirmelerini gerçekleştirebilirler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun