Güvenlik 02 TEMMUZ 2014 / 15:32

FireEye portföyünü saldırılara karşı genişletiyor

FireEye, gelişmiş hedefli tehditlere karşı uç nokta koruması analizler sayesinde yönetilen servisler ile ilgili yeni çözümlerini kurumlarla buluşturuyor.FireEye gelişmiş siber saldırılarını durdurma konusunda bu ay çıkardığı ürünler ve güncellemelerle portföyünü genişletiyor ve güvenlik altyapısının yeni katmanlarını adresliyor. Bu ürünler, gelişmiş saldırılara karşı koruma sunmak için yeni teknolojiler, güncelliğini kaybeden ürünlere ait güncellemeler ve servislerden oluşuyor.

Yenilikler şöyle sıralanıyor:

• Yeni abonelik servisi, 7/24 sürekli izleme sürecini FireEye Security Platform (FireEye Güvenlik Platformu) tarafından ortaya çıkarılmış, gelişmiş saldırılar ile ilgili bilgi, öneri ve bağlamla birleştiriyor. FireEye Managed Defense, kuruluşlara, kimin niçin saldırdığını sorunu çözmek için ne yapmaları gerektiğini anlatmak ve gerektiğinde hızlı müdahale sağlamak için tasarlandı.

• FireEye Security Platform, müşterilere, tehdit uyarısından iyileştirmeye kadar birçok özelliği tek bir çözümde sağlamak için tasarlandı. Geliştirilen platform, yeni satın alınan Mandiant'ın uç nokta koruması ve yönetilen güvenlik hizmetlerinin yanı sıra yeni analizler ve saldırı önleme özelliklerini de kapsıyor. Yeni ürünler ve hizmetlerin, 2014 yılının ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

• FireEye MVX-IPS, FireEye MVX technology ve FireEye Dynamic Threat Intelligence'ı birleştirerek IPS güvenlik katmanını modernize eden yeni bir Saldırı Önleme Sistemleri (Intrusion Prevention Systems -IPS) yaklaşımı sunuyor. FireEye MVX-IPS, bilinen ve bilinmeyen saldırılara karşı tehdit korumasını artırmak için çok vektörlü saldırıların daha kapsamlı bir görünümünü sağlamak üzere tasarlandı. Şu anda Beta olarak piyasada bulunan FireEye MVX-IPS, 2014'ün ilk yarısında FireEye Network Threat Prevention Platform (NX serisi) için bir eklenti olarak kurumlarla buluşacak. Bu yaklaşım, bilinen ve bilinmeyen tehditler için tehdit önlemeyi pekiştirirken, multi-protokol imzaları iyileştirerek bilinen tehditlere karşı savunmaların etkinliğini arttırıyor ve bu tehditleri belirlemek, doğrulamak ve çözmek için gereken zaman ve kaynak yatırımını en iyi duruma getiriyor.

• FireEye Threat Analytics for the FireEye Security Platform, yeni bulut tabanlı güvenlik analizleri çözümü. Bu yapı bir kuruluşta üretilen güvenlik olay verilerini FireEye tehdit zekâsından geçiriyor ve potansiyel tehditlere ait bütünsel bir resim sağlıyor. Böylece müşteriler, güvenlik ihlallerini ve ortaya çıkan saldırıların kapsamını belirleyebiliyor.

FireEye'da Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olan Manish Gupta şunları söyledi:
"Güvenliğe duyarlı kuruluşların çoğu, yönetmelikler ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamak için günlük verilerini ve olay verilerini toplamaya önemli miktarda kaynak harcıyor. Ama gelişmiş saldırıları belirleme ve müdahalede bu kuruluşlardan yalnızca birkaçı bu veri yığınlarından bir değer üretebiliyor."
ETİKETLER : fireeye Manish Gupta
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun