Güvenlik 01 NİSAN 2016 / 11:44

FBI cinayeti şifre kırarak aydınlatacak

FBI, Apple ile olan anlaşmazlığını “kendi yöntemleri” ile çözmesinin ardından yeni bir iPhone kırma işlemi için kolları sıvadı.

San Bernardino’da yaşanan katliamdan sonra zanlının telefon kayıtlarına ulaşmak isteyen FBI, Apple’dan veto yemiş, olay mahkeme koridorlarına kadar taşınmıştı. Daha sonra FBI, iPhone şifresini kırdığını açıklamış, bu noktada Apple’ın yardımına artık ihtiyaç duymadığını açıklamıştı.

Gelen son haberler daha soğumadan FBI cephesinden yeni bir haber daha geldi. FBI, Amerika Birleşik Devletleri’nden işlenen bir cinayeti aydınlatabilmek yine iPhone kilidi kıracak. Kız arkadaşının ailesini öldürmekle suçuyla yargılanan Hunter Drexler’a ait iPhone ve iPod’un kilidini açılmasıyla birlikte davanın kilidinin açılacağını düşünen FBI, cinayet planlarına bu şekilde ulaşmayı amaçlıyor.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
ETİKETLER : fbi apple
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun