Güvenlik 09 ŞUBAT 2016 / 11:37

FBI ajanlarının bilgileri deşifre edildi

ABD yeni bir siber saldırı haberi ile gündeme geldi. Aralarında FBI ajanlarınında da olduğu 30 bine yakın kamu çalışanın bilgileri deşifre edildi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında ABD'de hükümete bağlı kurumlara yönelik düzenlenen siber saldırı önemli ölçüde ses getirmişti. Bu saldırıdan 22 milyona yakın kişi etkilenirken, saldırının merkezinde CIA'in olması oldukça ses getirmişti. 

Business Insider'da yer alan habere göre, bu saldırının üzerinden çok da fazla bir süre geçmemesine karşın, ABD yeni bir sber saldırı ile gündeme geldi. Yine kamu kurumlarını hedef alan saldırı, Super Bowl etkinliği sırasında Adalet Bakanlığı’na bağlı bir e-posta hesabının üzerinden gerçekleşti. DotGovs adındaki siber saldırgan grubunun resmi Twitter sayfaları üzerinden üstlendiği saldırı sonucunda, 20 bin FBI çalışanın ve 9 binden daha fazla İç Güvenlik Bakanlığı çalışanının iletişim bilgilerini ele geçirildi. Ele geçirilen isim, ünvan, e-posta ve ülke bilgileri DotGovs'un resmi Twitter sayfasından yayınlanırken, bakanlıktan yapılan açıklamada yayınlanan belgelerin hayati önem taşımadığı ifade ediliyor.

FBI tarafından ise konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun