Güvenlik 25 KASIM 2013 / 14:51

F5 güvenlik duvarını yükseltti

Kurumlar geleneksel ağ ve çevresel öğelere yönelik tehditlerin yanı sıra her geçen gün uygulamaları hedefleyen saldırılarla da daha fazla karşı karşıya kalıyor. F5’in yeni uygulama tabanlı güvenlik duvarı çözümü; uygulama, veri ve kullanıcılarını koruyor. Altyapı içinde stratejik kontrol noktalarında yer alan F5 ürünleri, geleneksel uygulamaları güvenlik duvarı yetenekleri ve diğer gelişmiş güvenlik hizmetleri bir araya getiren ideal çözümler olarak dikkat çekiyor.

Uygulama Dağıtım Ağları alanında dünya lideri olan F5 Networks, kurumların ağ ve uygulama altyapılarını korumaya yönelik tasarlanan yeni güvenlik çözümlerini duyurdu. BIG-IP Advanced Firewall Manager ve diğer güvenlik çözümlerindeki geliştirmeler ile F5, sektörün en hızlı ve en ölçeklenebilir uygulama tabanlı güvenlik duvarı çözümünü sunuyor. F5’in güvenlik çözümü ağ güvenlik duvarını trafik yönetimi, uygulama güvenliği, kullanıcı erişim yönetimi ve DNS güvenlik özellikleri ile bir araya getiren ilk çözüm olma özelliğini taşıyor.

F5 yeni VIPRION 4800 donanımı ile 640 Gbps ”firewall throughput” değeri, 288 milyon eşzamanlı oturum ve saniyede 8 milyon bağlantı gibi rakiplerinden çok daha üstün performans sunuyor.

Çeşitli BIG-IP modüllerinin ağ ve güvenlik işlevlerini tümleşik bir çözümde bir araya getiren F5, kurumların yönetim karmaşıklığını ve masraflarını azaltmalarına, daha yüksek performans ve ölçeklenebilirlik elde etmelerine yardımcı oluyor. F5 uygulama tabanlı güvenlik duvarı çözümünün sunduğu önemli özellikler şöyle:

BIG-IP Advanced Firewall Manager, F5’in uygulama tabanlı güvenlik duvarı çözümünün merkezinde, etkin güvenlik sağlamak için “full-proxy” mimarisi üzerine kurulu yenilikçi bir ağ güvenlik duvarı. F5’in yaklaşımı, uygulama güvenliğini uygulamaların etrafına yönlendirerek güvenlik duvarı politika yönetimini kolaylaştırıyor. Bu uygulama odaklı güvenlik modeli, F5’in sektör lideri uygulama tabanlı yeteneklerini ve zekasını kullanarak kurumların güvenlik seviyesini yukarıya çekiyor, uygulama altyapılarını geleneksel güvenlik duvarı gibi statik bileşenlerle eşleştirmekten kaynaklanan karmaşıklıkları da hafifletmeyi sağlıyor.

SAML 2.0 desteği ile birlikte F5 artık web tabanlı, VDI  ve istemci/sunucu uygulamaları için, gelişmiş Single Sign-On (SSO) yetenekleri sunuyor. BIG-IP APM kurum içinde farklı ürünler arasında kimlik federasyonu sunarak  IT personelinin üzerindeki yönetimsel yükü azaltıyor.
BIG-IP Application Security Manager geliştirmeleriyle artık giderek artan bir tehdit olan ve kişilerin özel bilgilerini ortaya çıkarmayı amaçlayan bir web tehdidi olan “clickjacking” tehdidini de çok daha iyi bir şekilde sezip ortadan kaldırabiliyor.
F5’in güvenliğe bütünleşik yaklaşımı, bireysel ve kapsamlı güvenlik inisiyatiflerini desteklemek üzere, kurumların ortamlarını kendi özel ihtiyaçları ve öncelikleri doğrultusunda şekillendirmelerine olanak tanıyor.F5 ürünleri kurumlara DDoS (Dağıtık Hizmet Engelleme) gibi büyük ölçekli saldırılara karşı koruma sunarken, kritik iş uygulamalarına güvenli erişim yapmalarına da olanak tanıyor. Yönetimsel görev ve maliyetleri düşürmek için operasyonları sadeleştirmek: Ayrıca hassas web tabanlı uygulamalara erişimin kontrolü özel ve genel erişime açık bulut yapılarıyla birleştirilerek kimlik yönetimi, şifre yönetimi konsolidasyonu ve BT’nin tekrarlanan görevlerle harcadığı zamanın azaltılması sağlanabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun