Güvenlik 16 TEMMUZ 2012 / 11:59

ESET zararlı yazılımlara karşı verdiği desteği genişletiyor

ESET, StopBadware’e destek olarak internette zararlı dosyaların indirilmesini ve yayılmasını engellemeye destek vermeyi amaçlıyor. Destekçileri arasında Google, Mozilla, Verizon, Verisign, Facebook gibi kuruluşların yer aldığı StopBadware, ESET ile yaptıkları anlaşma çerçevesinde zararlı yazılımın bulaştığı web sitelerinin yöneticilerine daha iyi ve detaylı destek verecek.

Konuyla ilgili konuşan ESET Güvenlik Uzmanı Peter Stancik, şirket olarak verecekleri destekle birlikte güvenlik ekosistemine katkıda bulunacaklarını söyledi. Stancik, işbirliğinde ESET olarak StopBadware’in web sitesi aracılığı ile virüslerin web sitelerine sızma ve temizlik süreci hakkında daha ayrıntılı bilgi akışı sağlamak istediklerini ifade etti. StopBadware Partner Forumu’nda yer alan tartışmalara katılmanın , buradakilerle bilgi alışverişinde bulunmak ve güvenlik organizasyonları ile ilişki içerisinde bulunmak kullanıcılar için çok iyi bir fırsat olduğunu belirten Stancik, virüslü web siteleri ile uğraşan kullanıcılara yardımcı olacaklarının altını çizdi.

İşbirliğine değinen StopBadware ekibinden Caitlin Condon, ESET'in uzun yıllardır bu endüstride olmasından kaynaklanan derin teknik bilgisiyle programlarına değer katacağını ve geniş güvenlik ekosisteminde proaktif olarak zararlıların bulunmasına yardımcı olacağını söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun