Güvenlik 15 EYLÜL 2011 / 16:12

ESET yeni güvenlik ürünlerini tanıttı

NOD32 ve Smart Security’nin son sürümleri raflardaki yerini alıyor. Bulut tabanlı koruma, ebeveynlere sunulan özellikler ve farklı kullanım modları öne çıkan özelliklerden. ESET, NOD32 ve Smart Security ürünlerinin 5‘inci sürümlerini kullanıma sundu. Yeni ürünlerin tanıtım toplantısı ESET Türkiye CEO’su Alain Soria ve Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu’nun katılımıyla 15 Eylül’de İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıda yeni ürünlerin bulut tabanlı koruma stratejisi ve ebeveynlere özel kontrol özellikleri tanıtıldı.

Sanal tehditlere karşı proaktif koruma sağlayan ESET, bir yılda ortaya çıktığını belirttiği yaklaşık 50 milyon zararlı yazılıma karşı çok daha hızlı ve etkin koruma sunmayı hedefliyor. Yeni sürümler, bulut tabanlı koruma teknolojisi, online oyunculara yönelik ‘Gamer Mode‘, ‘Gelişmiş Aile Koruması‘, ‘Çıkarılabilir Aygıt Koruması‘ gibi özelliklerle öne çıkıyor.

“Türkiye’de güvenlik 50 milyon dolar demek“

Alain Soria Türkiye’de pazar lideri olduklarının altını çizerek Türkiye’de antivirüs pazarının, 50 milyon dolarlık hacimle dünyanın en büyük 10 pazarından biri olduğunu belirtti ve dünyada siber suç ekonomisinin her geçen gün büyüdüğünü ve yılda 7 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaştığını belirtti.

ESET Smart Security 5 ve ESET Nod32 5 ürünlerinin beta sürümlerinin tam 4 milyon kez indirildiğinin altını çizen Soria, yeni ürünlerin bulut tabanlı koruma tekbolojisi ve İzinsiz Girişleri Engelleme Teknolojisi (HIPS) ile birlikte daha önce hiç olmadığı kadar sağlam bir güvenlik sağlayacağını vurguladı.

USB portlar, DVD‘ler ve SD kartlar için özel koruma

ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, ESET’in her ay yayınladığı tehdit raporlarından da görülebileceği gibi günümüzde virüslerin çıkarılabilir medyalar aracılığıyla hızla yayıldığını, USB’lerin takılması ile birlikte internete hiç ihtiyaç duymadan bilgisayara virüs bulaştığını belirtti. Yeni özellik olarak öne çıkan ‘Çıkarılabilir Aygıt Kontrolü‘ USB, SD, firewire, CD ve DVD gibi aygıtlar takıldığında kullanıcıyı otomatik olarak uyararak aygıtın taranmasını sağlıyor ve belirli tehditlerin bu aygıtlar aracılığı ile bulaşması engelleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun