Güvenlik 23 EYLÜL 2009 / 07:49

Endüstrinin 100 dolar seviyesinde satılan ilk dört çekirdekli mikroişlemcisi

Genel kullanıcılara yönelik yeni masaüstü platformunun bir parçası olarak AMD, tavsiye edilen sistem üreticisi fiyatı 100 dolar seviyesinde olan ilk dört çekirdekli işlemcisini piyasaya sürdü.

Genel kullanıcılara yönelik yeni masaüstü platformunun bir parçası olarak AMD, tavsiye edilen sistem üreticisi fiyatı 100 dolar seviyesinde olan ilk dört çekirdekli işlemcisini piyasaya sürdü.


Yeni AMD Athlon II X4 dört çekirdekli işlemcilerle ATI Radeon HD 4200 ekran kartına sahip AMD 785G yonga setinin gücünü dengeleyen AMD, pürüzsüz HD grafikleri ve yüksek Windows 7 deneyimi elde etmeyi hedefliyor.

AMD Genel Kullanım Masaüstü Platformu, genel deneyimi iyileştirmek için AMD yazılımlarından destek alıyor.  Örneğin ATI Stream teknolojisi, donanım hızlandırmasını mümkün kılarak HD videoların dönüştürme hızını yükseltiyor ve içeriklerin taşınabilir cihazlara daha kısa sürede aktarılmasını sağlıyor.

45nm işlemcilerin verimliliğini ve platformun daha serin ve sessiz bir sistem sağlayan tümleşik enerji yönetimi özelliklerini birleştiren AMD Athlon II işlemcisi tabanlı platformlar, 75 watt gücündeki bir ampulden daha az enerji tüketirken harika bir Blu-ray film deneyimi sağlayabiliyor. Platform ayrıca AMD Business Class teknolojisi sayesinde kurumsal kullanıcıların deneyimini de iyileştirebiliyor.  AMD, bu ikinci nesil ticari platformu ile, endüstri ortaklarının müşterilerine üstün değer, olağanüstü enerji tasarrufu ve daha kaliteli görsellik içeren çeşitli boyutlarda sistemler sağlamasını mümkün kılıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun