Güvenlik 16 NİSAN 2009 / 10:50

EMC'nin sanal matris mimarisi

EMC Corporation, sanal veri merkezlerini desteklemeye yönelik yeni bir yaklaşımı duyurdu. Bu mimariye dayanan ilk yeni veri depolama sistemini de tanıttı.

EMC Corporation, sanal veri merkezlerini desteklemeye yönelik yeni bir yaklaşımı duyurdu. Bu mimariye dayanan ilk yeni veri depolama sistemini de tanıttı.Yeni EMC Virtual Matrix Architecture yüksek seviyede ölçeklenirlik sunmak için sektör standardı bileşenlerini EMC Symmetrix'in benzersiz özellikleri ile entegre ediyor. Bu şekilde yüzbinlerce VMware'i destekleyen yüzbinlerce terabayt veri depolama kapasitesine kadar ölçeklenebilen sistemleri, on milyonlarca IOPS'i (saniye başına girdi/çıktı) ve diğer sanal sunucuları tek bir veri depolama altyapısında birleştiriyor.


Bu mimariye dayanan ilk veri depolama sistemi olan EMC Symmetrix V-Max sistemi de 14 Nisan itibariyle satışa sunuldu. Symmetrix V-Max enerji masraflarını azaltmak ve IOPS'i geliştirmek için çok çekirdekli işlemciler kullanıyor. Son nesil Enterprise Flash, Fiber Kanal ve SATA sürücüleri ile birleşmiş olan Symmetrix V-Max sistemi, kullanıcıların yüksek performans ve yüksek kapasiteyi tek bir sistemde elde etmek için gerekli veri depolama ihtiyaçlarını maliyet etkin şekilde karşılamalarına olanak sağlıyor.


Symmetrix V-Max Motoru, 128 GB'a kadar bellek kapasitesi, maksimum 16 ana bilgisayar ve maksimum 16 sürücü kanal bağlantısına sahip. Symmetrix DMX-4 sistemlerine göre üç kat daha fazla performans, iki kat daha hızlı bağlanırlık ve üç kat daha geniş kullanılabilir kapasite sunuyor. www.overtakethefuture.com


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun