Güvenlik 16 NİSAN 2009 / 10:50

EMC'nin sanal matris mimarisi

EMC Corporation, sanal veri merkezlerini desteklemeye yönelik yeni bir yaklaşımı duyurdu. Bu mimariye dayanan ilk yeni veri depolama sistemini de tanıttı.

EMC Corporation, sanal veri merkezlerini desteklemeye yönelik yeni bir yaklaşımı duyurdu. Bu mimariye dayanan ilk yeni veri depolama sistemini de tanıttı.Yeni EMC Virtual Matrix Architecture yüksek seviyede ölçeklenirlik sunmak için sektör standardı bileşenlerini EMC Symmetrix'in benzersiz özellikleri ile entegre ediyor. Bu şekilde yüzbinlerce VMware'i destekleyen yüzbinlerce terabayt veri depolama kapasitesine kadar ölçeklenebilen sistemleri, on milyonlarca IOPS'i (saniye başına girdi/çıktı) ve diğer sanal sunucuları tek bir veri depolama altyapısında birleştiriyor.


Bu mimariye dayanan ilk veri depolama sistemi olan EMC Symmetrix V-Max sistemi de 14 Nisan itibariyle satışa sunuldu. Symmetrix V-Max enerji masraflarını azaltmak ve IOPS'i geliştirmek için çok çekirdekli işlemciler kullanıyor. Son nesil Enterprise Flash, Fiber Kanal ve SATA sürücüleri ile birleşmiş olan Symmetrix V-Max sistemi, kullanıcıların yüksek performans ve yüksek kapasiteyi tek bir sistemde elde etmek için gerekli veri depolama ihtiyaçlarını maliyet etkin şekilde karşılamalarına olanak sağlıyor.


Symmetrix V-Max Motoru, 128 GB'a kadar bellek kapasitesi, maksimum 16 ana bilgisayar ve maksimum 16 sürücü kanal bağlantısına sahip. Symmetrix DMX-4 sistemlerine göre üç kat daha fazla performans, iki kat daha hızlı bağlanırlık ve üç kat daha geniş kullanılabilir kapasite sunuyor. www.overtakethefuture.com