Güvenlik 10 HAZİRAN 2010 / 10:17

Elektrik kesilse de sönmeyen lamba yaptılar

Havayla suyla çalışacak hali yok elbet. İşin sırrını öğrenmek için haberi okumaya devam...

Havayla suyla çalışacak hali yok elbet. İşin sırrını öğrenmek için haberi okumaya devam...


Enerji tüketimi konusunda sundukları avantajla son zamanlarda giderek yaygınlaşan LED lambalara, Lite-On ilginç bir yaklaşım getirdi. Yaklaşımın ilginçliği şu: Bu lamba elektrik kesilse bile etrafı aydınlatmaya devam ediyor.

Peki nasıl oluyor da lamba elektrik kesilse de yanmaya devam ediyor? İşin sırrı, lambanın içindeki LED aydınlatmaların düşük güç tüketimine ihtiyaç duymasında ve çok küçük yer kaplamasında gizli. Bu iki avantajı bir araya getiren Lite-On, lambanın içinde LED aydınlatma birimlerinden kalan boşluğu şarj edilebilir pillere ayırmış. Böylece elektrik kesilse bile lamba 4 saat kadar etrafı aydınlatmaya devam ediyor.

Gerçekten enfes.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun