Güvenlik 17 AĞUSTOS 2010 / 07:52

Eğitim etkileşimli tahtaya taşınacak

Etkileşimli ders tahtası eğitimi eğlenceli hale dönüştürmeyi hedefliyor.

Etkileşimli ders tahtası eğitimi eğlenceli hale dönüştürmeyi hedefliyor.


Samsung’un sunduğu interaktif tahta Samsung 650TS E-Board, 65 inç LCD ekranı ile bir yazı tahtasının ve bilgisayarın bir arada kullanımını sağlıyor. Yeni Samsung 650TS E-Board, çokluortam özellikleri, farklı renk ve yazım seçenekleri ile öğrencilerin derslere ilgisini artıracak şekilde tasarlanmış.

65 inçlik LCD ekranı ile 430W enerji tüketen yeni Samsung 650TS E-Board, ince yapısı ile sınıfta az yer kaplıyor. 50 bin saatlik kullanım ömrü bulunan LCD ekrana sahip Samsung 650TS E-Board’un ekranında tüm Windows ikonlarına ulaşmak mümkün. Değişik renkteki kalemlerin yanı sıra sadece parmak uçları ile de ekrana yazı yazılabiliyor.

Tahtayla birlikte gelen Sınıf Yönetimi (Classroom Management) yazılımı, öğretmenlere birbirinden farklı seçenekler sunuyor. Öğretmenler, en fazla kullandıkları özellikleri ekranlarına kaydederek kendi menülerini oluşturabiliyor, istedikleri konuyu desteklemek için değişik renk, görsel ve sembol seçebiliyor. Ayrıca, ders tahtasında istedikleri arka planı seçerek derslerini bu görüntüler ile de destekleyebiliyor.

Öğretmenler öğrencilerin bilgisayarını kontrol edebiliyor

Yeni Samsung 650TS E-Board’un özellikleri bunlarla kalmıyor. Örneğin, ekranda bir video oynarken aynı zamanda yazı da yazılabiliyor, PowerPoint ve Flash dosyalar ekrana vakit kaybetmeden aktarılabiliyor. Bir bilgisayardan anında ekrana görüntülerin aktarılabilmesi de sunumlar veya dosyaların paylaşımı için önemli. Öğretmenler, böylece öğrencilerin bilgisayar ekranını da görüntüleyebilirken istedikleri zaman öğrencilerin bilgisayarlarının internetini veya ekranı bloke de edebiliyor. Aynı zamanda, öğrencilerin bilgisayarlarında eş zamanlı olarak sınav yapabiliyor ve sonuçları anında kendi ekranlarında vakit kaybetmeden görebiliyor.