Güvenlik 23 EKİM 2009 / 08:39

Disney'den yeni bir sistem

Disney, dijital medyaya erişimi olan yeni bir sistemi sunmaya hazırlanıyor.

Disney, dijital medyaya erişimi olan yeni bir sistemi sunmaya hazırlanıyor.


Wall Street Journal'ın haberine göre, Disney dijital medyaya erişimi olan kalıcı, pek çok cihaz satmayı hedefledikleri yeni bir sistemi sunmaya hazırlanıyor. Bu sistem, az sayıda cihazla sınırlı dijital medyayı satın alma konusunda tüketici meraklarını cevaplamaya yönelik. Böylece, medya satışları sahiplik modelinden erişim modeline geçecek.

Böyle bir servisin tek bir sağlayıcının ticaretten çıkmasıyla, içerik erişiminin kaybolma riskini azaltacağı yönünde iddialar var. Çünkü satılan içerik diğer sağlayıcılar için de elverişli olacak. Disney bu servisi geçtiğimiz aylarda satın aldığı Keychest firmasının uzaktan erişim modelli medya oynatma çözümü ile sunmayı planlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun