Güvenlik 09 NİSAN 2009 / 11:40

Dell’den yeni kurumsal verimlilik çözümleri

İşletmelere yönelik yeni on dört ürün, basitleştirilmiş yönetim, endüstriyi şekillendiren sanallaştırma teknolojisi ve yenilikçi tasarımlar sayesinde kullanıcıların maliyetleri ve karmaşıklığı azaltmalarına yardımcı oluyor.

İşletmelere yönelik yeni on dört ürün, basitleştirilmiş yönetim, endüstriyi şekillendiren sanallaştırma teknolojisi ve yenilikçi tasarımlar sayesinde kullanıcıların maliyetleri ve karmaşıklığı azaltmalarına yardımcı oluyor.


Dell, kurumsal verimlilik çözümlerini duyurdu. Bu ürün ve hizmetler işletmelerin BT yaşam döngüleri boyunca daha etkin olmaları ve en değerli kaynakları olan çalışanlar, zaman ve paradan maksimum değeri elde etmeleri için özel olarak tasarlandı. Yenilikçi yazılım ve hizmetler, gelecek nesil veri depolama ve sunucu ürünleri ile birarada tüketicilere maliyetleri kısmaları ve verimliliği artırmaları için özel olarak tasarlanmış teknolojik çözümleri sunuyor. Tanıtım için yapılan basın toplantısında konuşan Dell Türkiye Kurumsal Ürünler Pazarlama Müdürü Tunç Erkan yeni portföyle ilgili olarak, "Veri merkezi operasyonları teknolojinin yaşam döngüsü boyunca toplam maliyetleri düşürmek için tüme dayalı bir bakış açısı gerektirir. Dell, şirketlerin BT altyapılarını basitleştirmeleri ve yönetmelerine yardımcı olmak için tüm ürün portföyü ile işletmelerde kullanılan teknolojilerle nasıl entegre olabileceğine odaklanmış durumda" dedi.


 PowerEdge sunucular ve özellikleri


 Yeni Dell PowerEdge sunucuları içinde M1000 şasileri için M610 ve M710, R710 ve R610 raflı sunucuları ve T610 dikey kasa sunucuları yer alıyor. Dell önümüzdeki aylarda iki soketli portföyündeki T710, R410 ve T410'a PowerEdge eklemelerini de piyasaya sürecek. LifeCycle Controller'la çalışan Dell Birleştirilmiş Sunucu Konfigürasyon Tanımlayıcı 11. nesil PowerEdge sunucularında hazır bulunuyor. Bu yeni sistem yönetim teknolojisi, kurulum ve sisteme yerleştirme, tanı, güncelleme ve konfigürasyon gibi birçok yaygın BT sürecini kökünden basitleştiriyor. Birleştirilmiş Sunucu Konfigürasyon Tanımlayıcı'da tek bir erişim noktası aracılığıyla hiçbir medya kurulumuna gerek olmaksızın anında hazır entegre yönetilebilirlik özelliği yer alıyor. Dell PowerEdge R710 sunucusu diğer firmaların sunucularına göre yüzde 43 daha hızlı. Dell'in 11. nesil PowerEdge sunucuları performans kapasitesini artırırken, enerji tüketimini azaltmak için tasarlanmış olan EnergySmart teknolojileri ile sunuluyor. Yeni serideki gelişmeler arasında, sistemin gereksinim duyduğu doğru miktarda etkin enerji sağlayıcı birimler, gelişmiş sistem seviyesinde tasarım etkinliği, kurallara bağlı enerji ve termal yönetimi ile yüksek seviyede etkin standartlara dayalı Energy Smart bileşenleri yer alıyor.


Sanallaştırma Performansı


Intel'in Nehalem tabanlı mimarisine, yerleşik hipervizörlere, yüzde 125'e kadar daha fazla hafıza kaplama alanına ve daha entegre Girdi/Çıktı'ya sahip PowerEdge 11. nesil sunucuları, önceki nesillere oranla tüm sistem için daha yüksek performans ve sunucu kapasitesi başına daha fazla sanal cihaz sunuyor. Dell PowerEdge R710 sunucusu ve Dell EqualLogic veri depolama çözümü rakibin raflı sunucu ve veri depolama çözümüne oranla yüzde 25 daha fazla Microsoft® Exchange 2007 sanal cihaz sunuyor. Dell'in 11. nesil PowerEdge sunucuları performans kapasitesini artırırken, enerji tüketimini azaltmak için tasarlanmış olan EnergySmart teknolojileri ile sunuluyor. Dell PowerEdge M710 sunucusu ve Dell EqualLogic veri depolama çözümü rakip ürünlerin blade sunucu ve veri depolama çözümüne oranla vat başına performansta yüzde 47.5 avantaj sunuyor. Dell PowerEdge sunucuları kurulum ve yönetim maliyetlerinin daha düşük olmasına olanak sağlamak için tüm platformlarda ortak sistem ve görüntüler içeriyor. Bileşenlerin ve enerji sağlayıcının mantıksal yerleşimi daha doğru kurulum ve sisteme yeniden yerleşime olanak tanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun