Güvenlik 19 AĞUSTOS 2013 / 16:42

DDoS saldırılarıyla mücadele için Arbor Türkiye'de

İnternet servis sağlayıcıları, internet üzerinden hizmet veren ve işini büyük ağlar üzerinde yürüten şirketler için ileri düzeyde güvenlik önlemleri sunan Arbor Networks, gelişen ekonomisi ve artan çevrimiçi çalışma eğilimi nedeniyle Türkiye'de ilk temsilciliğini açtığını duyurdu.İşini İnternet ile ilişkilendiren kuruluşların bağlantılarını ve fikri mülkiyet haklarını koruyabilmeleri için yüksek güvenlik çözümleri sunan Arbor, özellikle İnternet üzerinden verilen hizmetleri engellemeye yönelik DDoS saldırılarını önleyen çözümleriyle tanınıyor.

Şirket, dünya genelinde gerçekleşen tüm İnternet saldırılarını Atlas platformundan izliyor. Saldırı ve trafik bilgilerini Atlas.Arbor.Net adresinden tüm dünyayla paylaşan Arbor, kullanıcılarını kötü niyetli İnternet kullanıcılarından koruyor.

Sistemin kaldırabileceği yükün çok üzerinde anlık istek yollayarak sistemi cevap veremez ve erişilemez hale getiren günümüzün popüler DDoS saldırılarından korumaya yönelik çözümleri ile dünya çapında ün yapan Arbor Networks, aynı zamanda kritik kaynaklara yetkisiz erişimi durdurma, kurumsal güvenlik politikalarını uyulmasını zorunlu kılma ve veri kaybını önleme gibi konularda hizmet veriyor. Infonetics'in Haziran 2013 tarihli araştırmasına göre Arbor Networks, DDoS saldırılarını önlemeye yönelik uygulamalar pazarında hem mobil, hem taşıyıcı, hem de kurumsal segmentlerdeki en iyi çözüm sağlayıcı olarak gösterildi.Arbor'ın Türkiye Temsilcisi Serhat Atlı şunları söyledi:
"Gelişen ve büyüyen kuruluşlar için İnternet bağlantısı, elektrik, su kadar temel bir gereksinim haline geldi. Ancak onların İnternet bağlantılarını tehdit eden DDoS saldırıları giderek artıyor ve daha da karmaşık hale geliyor. Bu saldırılara karşı dünya çapında çözüm sunan Arbor, Türk şirketlerini DDoS saldırılarının azaltılması ve güvenlik önlemlerinin artırılması için desteklemek üzere Türkiye'de temsilciliğini açtı."
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun