Güvenlik 01 EKİM 2013 / 14:07

Cyberoam EAL4+ sertifikası aldı

Cyberoam, Layer-8 kimlik bazlı Firewall ürününün Common Criteria EAL4+ güvenlik sertifikası almaya hak kazandı.
Bilgi teknolojileri alanındaki güvenlik çözümlerinin yeteneklerini sınıflandıran ve genel çerçevesi uluslararası standartlara göre belirlenen bir sertifikasyon sistemi olan Common Criteria’nın güncel olarak uluslararası alanda kabul gören en yüksek basamağı olan EAL4+ sertifikasını almaya hak kazandı. Cyberoam ürünleri, ISO 20000: 2011, UTM Level 5 ve ICSA Labs Firewall Certification sertifikalarına da sahip.
Cyberoam Türkiye Ülke Müdürü Emre Aktaş “Bu sertifikasyon, sürekli yeni tehditlerin ortaya çıktığı bir dünyada Cyberoam’ın kamu ve kurumlara yönelik sunduğu güvenlik çözümlerinde en yüksek standartlara odaklandığını bir kanıtıdır” dedi.
NGFW tanıtıldı
Cyberoam, NG serisine dahil olan ve EAL4+ sertifikası taşıyan yeni nesil firewall çözümü Next-Generation Firewall (NGFW) ürününü de tanıttı. Cyberoam NGFW, Layer 8 kimlik bazlı akıllı yönetim L2-L8 arası tüm katmanlarda detaylı kontrol sağlıyor, giriş önleme sistemi, uygulama denetimi, web filtresi, VPN ve bant genişliğinin ihtiyaca göre dağıtılması, ağ giriş noktasında firewall, virüs ve istenmeyen e-posta koruması gibi yeteneklere sahip.
ETİKETLER : common criteria cyberoam