Güvenlik 01 EKİM 2013 / 14:07

Cyberoam EAL4+ sertifikası aldı

Cyberoam, Layer-8 kimlik bazlı Firewall ürününün Common Criteria EAL4+ güvenlik sertifikası almaya hak kazandı.
Bilgi teknolojileri alanındaki güvenlik çözümlerinin yeteneklerini sınıflandıran ve genel çerçevesi uluslararası standartlara göre belirlenen bir sertifikasyon sistemi olan Common Criteria’nın güncel olarak uluslararası alanda kabul gören en yüksek basamağı olan EAL4+ sertifikasını almaya hak kazandı. Cyberoam ürünleri, ISO 20000: 2011, UTM Level 5 ve ICSA Labs Firewall Certification sertifikalarına da sahip.
Cyberoam Türkiye Ülke Müdürü Emre Aktaş “Bu sertifikasyon, sürekli yeni tehditlerin ortaya çıktığı bir dünyada Cyberoam’ın kamu ve kurumlara yönelik sunduğu güvenlik çözümlerinde en yüksek standartlara odaklandığını bir kanıtıdır” dedi.
NGFW tanıtıldı
Cyberoam, NG serisine dahil olan ve EAL4+ sertifikası taşıyan yeni nesil firewall çözümü Next-Generation Firewall (NGFW) ürününü de tanıttı. Cyberoam NGFW, Layer 8 kimlik bazlı akıllı yönetim L2-L8 arası tüm katmanlarda detaylı kontrol sağlıyor, giriş önleme sistemi, uygulama denetimi, web filtresi, VPN ve bant genişliğinin ihtiyaca göre dağıtılması, ağ giriş noktasında firewall, virüs ve istenmeyen e-posta koruması gibi yeteneklere sahip.
ETİKETLER : common criteria cyberoam
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun