Güvenlik 06 OCAK 2015 / 11:20

CSC New York Borsası'nda tasarrufu artırdı

CSC, New York Borsası’nın operatörü NYSE Euronext için yaptığı teknoloji altyapı yenileme çalışması ile yüzde 30 tasarruf sağladı. Çalışma ile ilgili bilgi veren NYSE Euronext Kıdemli Başkan Yardımcısı Dieter Eisinger, CSC’nin yardımı ile öncekine göre çok daha güçlü bir BT işletim modeline sahip olduklarını söyledi.New York Borsası’nın operatörü NYSE Euronext, Avrupa’daki faaliyetleri ile birlikte her gün 2,5 trilyon dolar değerinde işlem yönetiyor. Bu işlemlerin yönetilmesi ise donanım, yazılım, telekom ve BT servisleri alanlarında son derece güçlü teknolojik kaynaklar gerektiriyor.

NYSE Euronext Kıdemli Başkan Yardımcısı Dieter Eisinger, zaman içinde artan talebin teknolojik kaynakların yeniden konumlandırılmasını gündeme getirdiğini söyledi. Menkul kıymet yönetiminin günden güne zorlaştığına dikkat çeken Eisinger sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Birbirinden tamamen farklı karmaşık kurumsal sistemleri ve masaüstü ortamları yönetirken, borsanın işletim giderlerini de düşürmemiz gerekiyordu. Bu amaçla, işbirliğimizin 2005 yılında danışmanlık hizmeti ile başladığı CSC’yi tercih ettik.”

CSC bugün New York Borsası’nın Oracle, PeopleSoft, Salesforce.com ve masaüstü ortamı gibi tüm kurumsal uygulamalarına destek veriyor. Özellikle e-posta ortamının yılın 365 günü, 7/24 hatasız çalışıyor olması, yatırımcılar, çalışanlar ve şirketler açısından büyük önem taşıyor. 35 uygulamanın ve 10 binden fazla son kullanıcı cihazının ofis otomasyonu da yine CSC tarafından sağlanıyor. Tüm bunların New York Borsası’na sağladığı katkılar servis seviyelerinin belirgin biçimde artırılması ve ölçeklenebilir süreçlerin tanımlanması olurken, maddi olarak da dört yıl içinde yüzde 30 tasarruf elde edilmiş oldu.

CSC’nin BT süreçleri ve süreçlerin yeniden yapılandırılmasındaki deneyiminin çok daha güçlü bir BT işletim modeli oluşturmalarında kendilerine yardımcı olduğunu söyleyen Eisinger sözlerine şu cümlelerle devam etti:

“Büyük arıza ve kesinti oranında yaşanan yüzde 50’lik düşüş, CSC’nin bize sağladığı desteğin ne denli önemli ve kritik olduğunu ortaya koyuyor. Aldığımız hizmetin yapılan sözleşme ile sınırlı kalmaması da bizi mutlu ediyor. CSC ekibi, sürekli iyileştirme fikirleri sağlayarak, işimizde şu ana kadar ulaştığımız noktanın ötesine geçmemizde bize yardımcı oluyor. İşimizi geliştirmemiz ya da bir zorluğu aşmamız için yardıma ihtiyaç duyduğumuzda, CSC deneyimini, farklı bakış açılarını ve en iyi uygulamaları bize sunarak katkıda bulunuyor.”

 
ETİKETLER : CSC new york borsası
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun