Güvenlik 02 EYLÜL 2010 / 07:41

"Çoklu dokunmatik fare ile geleneksel fare arasında bir fark yok"

Microsoft, çoklu dokunmatik farenin çoğu kullanıcı için anlamı olmadığını iddia etti.

Microsoft, çoklu dokunmatik farenin çoğu kullanıcı için anlamı olmadığını iddia etti.


Çoklu dokunmatik fareler geleneksel farelerin yerini almaya başladı. Microsoft da konuyla ilgili bir araştırma gereği duyarak, çoklu dokunmatik fare ile geleneksel fare arasındaki farklar ortaya koydu.

Çalışma sonucunda çoğu kullanıcı için çoklu dokunmatik farelerin herhangi bir fayda sağlamadığı görüldü. Kullanıcıların mekanik sistemde çalışan farelerde daha verimli çalıştığı gözlendi.

Kullanıcıların önüne konulan fotoğraflar üzerindeki değişiklikler geleneksel farelerle çok daha kısa şekilde yapılabildiği görüldü. Araştırmanın detayları ve raporun tamamına ulaşmak için http://research.microsoft.com/en-us/people/xiangc/gi2010_multitouchmodel.pdf adresini kullanabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun