Güvenlik 11 EYLÜL 2011 / 14:55

Çocuklu aileler dikkat!

Kaspersky Lab uzmanları, ailelere çocuklarının internette daha güvenli gezebilmesi için basit ama etkili yöntemleri öneriyor. İnternetin çocukların sosyal hayatlarına ve gelişimlerine büyük katkıda bulunduğunu söyleyen Kaspersky Lab uzmanları, aynı zamanda aileleri internetten gelebilecek saldırılara karşı da uyarıyor. Uzmanlar, siber suçlular ve dolandırıcılar gibi online tehlikelere karşı sadece yetişkinlerin değil, aynı zamanda çocukların da dokunulmaz olmadıklarının altını çiziyor.

Çocuklar başta çeşitli arama motorları olmak üzere sosyal iletişim ağları ve e-postalarını kapsamlı bir şekilde kullanıyor. Uzmanlar bu nedenle bütün bu alanların onlar için potansiyel bir tehdit olduğunu söylüyor. Özellikle phishing veya porno web sitesi linkleri ve yetişkinlere yönelik içerikli spamler, çocukların ruh sağlığını olumsuz yönde etkilerken aynı zamanda bilgisayarları da kötü amaçlı yazılım virüslerine maruz bırakıyor.

Kaspersky Lab Web İçeriği Çözümleme Ekip Yöneticisi Konstantin Ignatyev konuyla ilgili şunları söylüyor: “Birçok şirket tarafından sunulan internet güvenliği programlarında çocuğunuzu bu tehditlerden korumanızı sağlayan bir ayarlama söz konusu. Kısıtlama seçenekleri veya ayarların esnekliği açısından size en uygun çözümü seçebilirsiniz. Bilgisayarınızın içinde yerleşik olan güvenlik çözümlerini kullanmak çocuğunuzu internetin potansiyel tehlikelerine karşı korumak için atabileceğiniz ilk adım.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun