Güvenlik 08 NİSAN 2013 / 11:05

Bürokratik işlemler teknolojiyle çözülür mü?

Çevrimiçi vatandaşlık ve bankacılık işlemlerini kolaylaştırmaya yarayan temassız kart okuyucu iDtoken, bürokratik işlemleri kısaltmayı hedefliyor.Veri ve dijital kimlik sektöründe güvenlik çözümleri üreticisi KOBIL, temassız kart okuyucu çözümü iDtoken’ı piyasaya sürdüğünü açıkladı. Cihazla bitlikte kimlik tanıma prosedürü için doldurulması gereken formlar otomatikman dolduruluyor. Böylece kullanıcılar bürokratik işlemler için zaman kaybetmiyor.

Ürün, Almanya’da her vatandaşa ve ülkede yaşayan yabancılara dağıtılan temassız vatandaşlık kartları ile uyumlu. KOBIL iDtoken sayesinde kullanıcılar kamu kurum ve kuruluşlarıyla online ortamda iletişime geçebiliyor, ikametgah onayı verebiliyor, başta Alman posta servisi olmak üzere birçok resmi uygulamayı kullanabiliyor.

Hiçbir kullanıcı bilgisini bünyesinde saklamayan kart okuyucu, mahremiyet haklarını ihlal etmiyor. Yeni temassız kart ile tüketiciler banka hesaplarına online ortamda güvenle erişebiliyor. KOBIL iDtoken onaylı bir Radyo Frekansı Kimlik Belirleme okuyucusu olarak diğer birçok temassız uygulama ile de uyumlu olarak çalışıyor. USB girişi olan bilgisayar ve tabletleri birer NFC (Yakın Alan İletişimi) terminaline çeviren, iDtoken çözümü sayesinde NFC özelliği ile uyumlu banka kartları ve mobil NFC uygulamalarının gelişimi destekleniyor.

KOBIL Systems CEO’su İsmet Koyun yeni çözümle ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:
“iDtoken’ın piyasadaki onaylı kart okuyucular arasında almasından dolayı bir üretici olarak gurur duyuyoruz. Kart okuyucumuz ayrıca kimlik kartları için piyasadaki en düşük maliyetli ve en küçük cihaz olma özelliğine sahip. Kompakt tasarımı sayesinde cebinizde taşıyabiliyor, gittiğiniz her yerde yanınızda bulundurabiliyorsunuz. Bir kabloya ya da güç kaynağına ihtiyacınız olmadığı için de seyahat halindeyken de kullanabiliyorsunuz. Ürünü önümüzdeki dönemlerde Türkiye’deki kullanıcılarımızla da buluşturmayı planlıyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun