Güvenlik 10 AĞUSTOS 2012 / 10:45

Blizzard hack'lendi, şifrelerinizi değiştirin!

Blizzard hack'lendi, şifrelerinizi değiştirin!

World of Warcraft, Diablo ve Starcraft’ın yapımcısı, kendi ağında bir sızıntı keşfettiğini, oyuncuların şifrelerini değiştirmeleri gerektiğini açıkladı.Dünya üzerinde oynanan çevrimiçi oyunların en önemli yapımcılarından biri olan Blizzard, sistemine sızıldığı ve oyuncuların şifrelerini değiştirmeleri gerektiğini açıkladı. Blizzard Kurucu Ortağı ve Başkanı Michael Morhaime’ın imzasını taşıyan açıklamada, “Bu hafta güvenlik ekibimiz, Blizzard’ın iç ağına izinsiz ve yasa dışı giriş yapıldığını buldu. Bu izinsiz girişi incelemek üzere güvenlik uzmanları ve emniyet güçleriyle hızla harekete geçtik” denildi.

Kullanıcıların finansal verilerinin çalındığına dair bir iz bulunmadığını belirten Morhaime, ABD, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Amerika’daki kullanıcıların kişisel güvenlik soruları ve kimliklendirme bilgilerinin çalındığını aktardı. Bu bilgiler arasında neyse ki kredi kartı detayları yer almadı.

Battle.net hesaplarına erişim için çalınan verilerin tek başına yeterli olmayacağını açıklayan Blizzard yetkilileri, yine de kullanıcıların gizli sorularını ve şifrelerini değiştirmeleri gerektiğini vurguladı.

Detaylar için şirketin resmi blog sayfasına http://us.blizzard.com/en-us/securityupdate.html adresinden erişebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun