Güvenlik 14 MART 2013 / 10:10

Bitdefender yeni güvenlik çözümünü tanıttı

Bitdefender, fiziksel, sanal ve mobil sistemler için merkezileştirilmiş yönetim ürünü GravityZone’u duyururken, yeni çözüm BT departmanlarına ve sistem bütünleştiricilerine yüksek ölçeklenebilirliğe sahip merkezi bir yönetim sistemi sunuyor. Bitdefender Global İşbirlikleri Direktörü Shaun Donaldson konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu şekilde konuştu:
“GravityZone, pazardaki diğer tüm ürünlerden farklı olarak uç noktalar için sunduğu özellikler ile güvenlik yönetimi konusundaki beklentiyi çok yukarılara çekiyor. Pek çok şirketin uçtan uca çözümleri çok fazla bakım ve odaklanma isterken ve meşakkatli kurulum süreçleri gerektirirken GravityZone bu süreçleri basitleştirerek zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlıyor.”

Donaldson, GravityZone’un Bitdefender ekibinin 2010 yılında geliştirdiği ve kurumlara tüm uç birimleri yönetme imkanı sağlayan Gravity Mimarisi üzerine inşa edildiğini açıkladı.

GravityZone’un kendine has mimarisi, istenildiği sayıda sistemi yapıya eklemeye veya çıkartmaya imkan tanıyarak kullanıcılar için bir ölçeklenebilirlik sunuyor. Anahtar teslim çözümü kurmak ise herhangi bir sanal platforma sanal bir cihaz kurmak kadar kolay. Ürün, Microsoft Active Directory, VMware vCenter ve Citrix XenServer bütünleştirmesi sayesinde fiziksel ve sanal uç birimlerin güvenliğini sağlamada çok önemli zaman ve emek tasarrufu sağlıyor.

Bitdefender Türkiye temsilcisi Kavi International firmasının genel müdürü Cuneyt Kavi şunları ekledi:
“Kavi International olarak ilk 500 ve kamu odaklı çalışmaktayız. Bitdefender ile de artık çok güçlü bir ürün ile karşılarındayız. Gerek yönetim konsolu gerekse de sağladığı yüzde 100 koruma ile mutlu etmenin çok zor olduğu bu profil karşısında çok iddialıyız.”

Kurumlar GravityZone içerisindeki Sanal Ortamlar için Güvenlik, Uç Birimler için Güvenlik ve Mobil Cihazlar için Güvenlik servislerinden tümünü veya istediklerini kurabiliyorlar. Daha sonradan bu servisleri kaldırmak veya eklemek de konsol üzerinde yapılacak ufak bir aktivasyon ile sağlanıyor. GravityZone, esnek yapısının yanında CPU, Sanal Makine veya korunacak üç birime (fiziksel veya mobil) göre esnek bir lisanslama modeli de sunuyor. GravityZone’un tüm özelliklerini bir kutu içine toplayan GravityZone-in-a-Box çözümü ise Mayıs ayında raflarda olacak.
ETİKETLER : bit defender gravitiyzone
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun