Güvenlik 04 NİSAN 2016 / 17:14

Birleşik Krallık siber güvenliğe yatırım yapıyor

​Birleşik Krallık dünya genelinde hız kesmeden artan siber saldırılara karşı önlem almaya hazırlanıyor.

Teknolojik gelişmelerle birlikte siber saldırıların boyutu ve hedefi de değişmeye başladı. Verinin değerinin artması ve küresel çapta yaşanan dijital dönüşüm, siber saldırganları kamu kurumlarına ve kritik tesislere saldırmaya teşvik ederken, hükümetlerin buna karşı aldıkları önlemler de aynı oranda artıyor.

Birleşik Krallık Savunma Bakanlığı, siber saldırılara karşı 40 milyon pound değerinde bir tesisi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Savunma Bakanlığı yerleşkesinde yer alacak “Siber Güvenlik Operasyon Merkezi” gelişmiş güvenlik altyapısı sayesinde basit siber saldırılardan, hükümet destekli kritik saldırılara kadar geniş bir yelpazeye karşı siber koruma sağlayacak.
 
Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun