Güvenlik 03 TEMMUZ 2012 / 12:29

Bireysel cihazların iş yerinde kullanılması tehlike yaratıyor

Tüm dünyada etkisini göstermeye başlayan "kendi cihazını getir" uygulaması şirketler için tasarruf imkanı yaratsa da, birçok tehlikeyi de beraberinde getiriyor.Özellikle yeni nesil çalışanların akıllı telefon ve tablet kullanmasıyla dünyada etkisini gösteren uygulama, getirdiği finansal avantajların yanı sıra, çalışanların e-posta alışverişi ve buna benzer birçok işi mobil cihazlar üzerinden yapması nedeniyle birçok güvenlik tehditini de beraberinde getiriyor.

Konuyu değerlendiren Helyum Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Neslihan Aksun, iş dünyası tarafından kendi cihazını getir trendine karşı sergilenen hevesli yaklaşımın endişe verici olduğunu belirtti. İş dünyasının büyük kısmının mobil cihazlar üzerinden döndüğünü söyleyen Aksun, mobil cihaz maliyetlerini azaltmanın önemi kadar bilgi güvenliğinin de önemli olduğunun altını çizdi. Gerekli önlemler alındığı takdirde bu uygulamanın şirketler için çok büyük faydası olduğunu belirten Aksun, bu tehlikelerden korunabilmek için mobil cihazların da yönetilebileceği ve kontrol edilebileceği altyapıya sahip bir güvenlik çözümünü acilen devreye sokmak gerektiğini vurguladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun