Güvenlik 15 EKİM 2010 / 08:24

Bırakın kameraları şarj olsun, veri aktarsın

Canon'a özel geliştirilen şarj ve veri aktarma istasyonu yakında piyasada olacak.

Canon'a özel geliştirilen şarj ve veri aktarma istasyonu yakında piyasada olacak.


Canon'un prototipini geliştirdiği yeni şarj ve veri istasyonu, üç adet kamera ya da fotoğraf makinesini aynı anda şarj edebiliyor. Bunun yanında tüm fotoğraf ve videolar da doğrudan aktarılabiliyor.

Ürün, özellikle birkaç değişik Canon cihazı kullananların mutlaka düşünmek isteyeceği bir ürün olarak öne çıkıyor. Zira şarj için kablo, hafıza kartlarını çıkartıp takmak, kart okuyucular kullanmak gibi dertler bir anda ortadan kalkıyor.

Daha önce de telefon ya da diğer mobil cihazların şarj edilebilmesi için Palm ya da Powermat çeşitli çözümler geliştirmişti. Bu istasyonların üzerine bırakılan cihazlar kablosuz olarak şarj edilebiliyordu. Yeni çözüm ise Canon'a özgü olmanın yanında, veri aktarımına da olanak sağlayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun