Güvenlik 02 EKİM 2015 / 13:08

Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı'na geri sayım başladı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gazi Üniversitesi, ODTÜ, İTÜ ve BTK tarafından desteklenen ve Bilgi Güvenliği Derneği tarafından düzenlenen 8. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı, 30-31 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara’da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Bu yılki ana teması "Siber Güvenlik ve Kritik Altyapılar" olarak belirlenen Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı, ülkemizin bu alanlardaki bilimsel ve endüstriyel çalışmaların paylaşıldığı, üniversite-kamu-endüstri işbirliğinin geliştirildiği, toplumun bilgilendirildiği, eğitildiği; bilim insanları, araştırmacılar ve sektörel uygulayıcılar arasında bilgi alışverişini sağlayan en önemli etkinlik olarak dikkat çekiyor.

Günümüzde tüm ülkeler için hayati bir önem kazanan Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji ilgili konuların, ilgili ve yetkililer tarafından özümsenmesine yardımcı olmak ve ülkemizde bu alanda bilimsel bilgi birikiminin arttırılmasına katkılar sağlamayı temel hedef olarak alan konferansın; düzenlenecek paneller, davetli konuşmacıların görüşlerini belirteceği konuşmalar, seçkin araştırmacıların sunacağı bildiriler ve eğitimler ile katılımcılar ve ülkemizin bu alandaki bilgi ve bilinç seviyesinin gelişmesine önemli katkılar sağlaması bekleniyor.

Önceki yıllarda olduğu gibi, konferans bu yıl da ücretsiz olarak düzenlenecek. Bilgi ve kayıt için bu adresi kullanabilirsiniz.