Güvenlik 28 KASIM 2012 / 16:29

BackBox BT altyapılarının yönetimini kolaylaştırıyor

BackBox BT altyapılarının yönetimini kolaylaştırıyor

ITway’in Türkiye’de sunduğu BackBox çözümü, güvenlik ve ağ yöneticilerinin istediği zaman aralıklarında konfigürasyon yedeklerinin merkezi olarak alınması, izlenmesi ve alarm üretilmesini sağlıyor. 

Karmaşık BT altyapıları ve iş sürekliliği ihtiyacı tüm şirketleri zorlayan unsurlar haline geldi. Bu sebeple alınan güvenlik önlemleri de geliştirilirken, birçok farklı noktada oluşturulan güvenlik noktalarının yönetimi ve takibi kurumları oldukça zorluyor. Ağ cihazlarının konfigürasyon yönetim ve yedekleme aracı BackBox, ITway güvencesiyle Türkiye’deki kurumların karmaşık BT altyapılarını yönetmesini amaçlıyor.

BT altyapısının güvenliği sağlansa da endişeler son bulmuyor, şirketlerin karşılarına çıkabilecek olası sorunlar, sistemlerin yeniden kurulması aşamasında güvenlik zafiyetine, geri yüklemede uzun sürelerin kaybolmasına sebep oluyor. Kurumlarda bulunan ağ ve güvenlik cihazları iş sürekliliğinin sağlanabilmesi, iş kaybını önlemek adına kritik önem taşıyor. Bu nedenle şirketlerin altyapılarını sağlam kurmalarının yanında bir saldırı ya da felaket durumunda bu karmaşık yapıyı yeniden karşılarına getirebilmesi gerekiyor.

Tek bir ekranda tüm ağları takip edilebiliyor

Tek bir ekrandan sağlanan yönetim ara yüzünde, tüm ağ ve güvenlik çözümlerinin yedekleme zamanlarını takip etmeyi mümkün kılıyor. Bunun yanında bir sonraki otomatik yedekleme zamanı ve durumu da gözlemlenebiliyor.

Web tabanlı yönetim sunan çözüm, sanal cihazlara güvenle kurulum yapılmasını sağlarken olağanüstü durumlarda kurtarma adımlarını sunuyor. Çözümün kontrol yapısı sadece yedeklemeleri doğrulamakla kalmazken, kaydedilmiş yapılandırmaların cihaz ya da uygulama restorasyonu için kullanılabilir olduğunu da ilgili yöneticiye bildiriyor.

Konuyla ilgili konuşan Itway VAD Türkiye Ürün Müdürü Korman Akman, yedeklemenin bilgi yatırımının korunması anlamına geldiğini vurguladı. Akman, çalışan sistemlerin yedeğini düzenli olarak almanın yanı sıra şirketler yedeklemelerin iyi çalıştığından da emin olması gerektiğinin altını çizdi. bu doğrultuda sundukları çözümle birlikte şirketlere bu hizmeti sunarak, oluşabilecek sorunların önüne geçmeyi amaçladıklarını ifade etti.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun