Güvenlik 04 MART 2009 / 09:48

AT&T netbooklarda da fiyat düşürecek

AT&T, Apple iPhone’da yaptığı indirim uygulamasını netbooklara da taşıyacak.

AT&T, Apple iPhone’da yaptığı indirim uygulamasını netbooklara da taşıyacak.


AT&T, Apple iPhone’da yaptığı indirim uygulamasına netbooklarda da devam edecek. Düşük fiyatlı dizüstü bilgisayarlar üreten firmalarla pazarlama ortaklığı yaparak AT&T, kablosuz ağ müşteri tabanını genişletmeyi umuyor.


AT&T, Apple’a cihazın satış fiyatını199 dolara düşüren yan firmalarla anlaşarak Phone’nun müşteri talebini artırmış, iPhone müşterilerine de iki yıllık servis sözleşmesi imzalatmıştı. Şirketin amacı, bu uygulamayı cep telefonların ötesinde donanım boyutuna taşımak. Bu alanda ilk akla gelen ürün ise netbooklar.


AT&T’nin sağladığı indirimle tüketiciler Acer ve Dell’den 99 dolara bilgisayar sahibi olabiliyor. Netbook satışları akıllı telefon satışlarına kafa tutar hale geliyor. Firma, diğer bilgisayar üreticileriyle de görüşmelerini sürdürüyor. Netbooklarda, kablosuz internet erişimi sunan dahili yongalar bulunuyor. AT&T, veri hizmeti için müşterilerdenher ay 60 dolar alıyor. Şirket, bu indirimli fiyat uygulamasını, kamera, taşınabilir video oyun cihazları, GPS cihazları gibi veri sunan diğer elektronik aletlere de taşımayı hedefliyor.


AT&T'nin baş rakibi Verizon Wireless, Sony’nin ileri teknoloji Vaio Pocket netbook modelinde 200 dolar fiyat indirimi uyguluyor.