Güvenlik 09 ŞUBAT 2010 / 12:38

ASUS yeniliklere doymuyor

ASUS RT-N13U ile kablosuz yönlendirici ve yazıcı sunucusu birarada

ASUS RT-N13U ile kablosuz yönlendirici ve yazıcı sunucusu birarada


 

Yeni ASUS RT-N13U kablosuz yönlendirici sadece 300Mbps'e kadar yüksek hızda veri iletmekle kalmıyor aynı zamanda yazıcı sunucusu fonksiyonu da görüyor. Birden fazla PC'de aynı anda yazıcı paylaşımı sağlayan yeni ASUS kablosuz yönlendirici "otomatik anahtarlama" fonksiyonu ile fark yaratıyor. PC ve sunucunun 24 saat açık kalmasına gerek duymadan birçok kullanıcının birlikte çok fonksiyonlu bir yazıcıyı kablosuz kullanmasına izin veriyor ve aynı zamanda tekrarlama, bağlantı dışı kalma ve sürekli yeniden bağlanma gibi sorunları da ortadan kaldırıyor. Farklı kullanıcıların aynı anda yazıcıyı kullanmak istemeleri halinde, yönlendirici anahtarı otomatik olarak devreye girerek, farklı kullanıcıların yazıcıyı eş zamanlı olarak kullanmalarına olanak tanıyor. USB yazıcıyı ASUS kablosuz yönlendiriciye bağladıktan sonra, ASUS Network Yazıcı Kurulum programını çalıştırarak, her bir kullanıcı yazıcıdan kolayca çıktı almanın ve tarama yapmanın keyfini yaşıyor. Kullanıcılar isterlerse USB portuna bağlayacakları harici sabit disk sürücüsüne internet üzerinden herhangi bir yerden ulaşabiliyor.

PC kapalı iken bile HTTP, FTP ve BitTorrent üzerinden 7/24 kesintisiz download desteği Download Master ile kullanıcılara sunuluyor. Ek olarak WPS (Wifi Protected Setup) düğmesi ile teknik bilgi gerektirmeden ağdaki cihazların güvenli ve otomatik olarak şifrelenmesini sağlayan RTN-N13U güvenlik özellikleri olarak da kullanıcıların ihtiyaçlarına tamamen cevap veriyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun