Güvenlik 27 TEMMUZ 2010 / 14:32

Asus'tan grafik canavarları geliyor

ENGTX460 serisi grafik kartları gücünü Nvidia GeForce 400 serisinden alıyor.

ENGTX460 serisi grafik kartları gücünü Nvidia GeForce 400 serisinden alıyor.


Asus, Nvidia GeForce 400 serisine ait yeni modellerinden oluşan ENGTX460 serisi grafik kartlarıyla 3D oyunlarda yüksek performans vaat ediyor.

Üst düzey overclock kabiliyeti sunmayı hedefleyen Asus ENGTX460 grafik kartları aynı zamanda Windows 7 ile tam uyumlu çalışıyor. Bununla beraber full 3D Vision Surround, PhysX ve CUDA teknolojileri ile de uyum gösteren ekran kartı, oyun severleri de memnun edecek gibi gözüküyor.

Asus ENGTX460 kartlar DirectCU sayesinde etkili bakır soğutma performansına ulaşıyor. DirectCU'nun içerdiği termal boruların GPU'ya doğrudan temas eden tasarımı ile grafik işlemcisinin ürettiği ısı en kısa zamanda çekirdekten soğutucu kanallara dağıtılıyor ve etkin bir soğutma gerçekleşiyor. Bu tasarım ile standart tasarımlara göre yüzde 20'ye varan performans artışı kaydediliyor. Bu sayede daha sessiz, daha serin ve aynı zamanda daha yüksek overclock potansiyeli gerçekleşiyor.

Ayrıca, Asus ENGTX460 kartlar voltaj yükseltmeyi ve daha yüksek overclock yapabilmeyi sağlayan Voltage Tweak uygulaması ile birlikte geliyor. Bu sayede %50'ye varabilen yüksek performans artışı elde edilebiliyor.

Asus'tan gelen bilgiye göre; ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/1GD5 ve ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/768MD5 grafik kartları özel olarak seçilmiş ve hızları yükseltilmiş grafik işlemcilerinden oluşturuluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun