Güvenlik 03 HAZİRAN 2010 / 10:01

Asus anakart şaha kalktı

Rampage III Extreme yapılan testlerde üzerindeki sistemleri birinciliğe taşıdı.

Rampage III Extreme yapılan testlerde üzerindeki sistemleri birinciliğe taşıdı.


İsmini mitolojideki kanatlı at Pegasus'tan alarak güç yaratıcılık ve saflığı sembolize eden Asus, donanım üretiminde kendine en çok güvendiği alanlardan biri olan anakart konusunda yeni bir başarıya imza attı.

Asus'un Republic of Gamers serisi anakartı Rampage III Extreme mevcut 3DMark 2003, 3DMark 2005, 3DMark 2006 ve 3DMark Vantage rekorlarını kırarak skorları bir seviyeye taşıdı. Anakart, 3DMark Vantage High Preset ayarlarda 51410 puana, Extreme Preset ayarlarda ise 39212 puana erişilen sisteme ev sahipliği yaptı.

Rampage III Extreme Intel'in X58 mimarisini kullanıyor. Anakart, testler sırasında tek bir işlemci kullandı. Bazı rakiplerinin 2 işlemciye sahip olmasına rağmen yüksek performansı ile hepsini geride bırakarak birinci oldu.

Yarışmayla ilgili ayrıtılı bilgilere http://www.futuremark.com/community/halloffame/ adresinden ulaşılabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun