Güvenlik 05 EYLÜL 2016 / 16:37

Askaynak bilgi güvenliği alt yapısını geliştirdi

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Sertifikası aldı. Şirket, yönetimden tedarik süreçlerine, Ar-Ge’den üretime kadar hem paydaşlarıyla olan iletişiminde hem de kurum içindeki tüm süreçlerde bilgi güvenliğini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor.

Kaynak sektöründe hizmet veren Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Sertifikası aldı. Daha önceden “ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi Sertifikası” ile “CE Sertifikası”nı da alan şirket, yakın dönemde gerçekleştirdiği yatırımlarla güçlü bir bilgi güvenliği altyapısı ve sistemi kurmayı hedefliyor.
 
ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri Sertifikası’nın alınmasına ilişkin açıklama yapan Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak Bilgi Teknolojileri Müdürü Timur Yüksekten, “Askaynak olarak bilginin en değerli varlıkların başında geldiğine inanıyoruz. Bu yaklaşımla, şirketimizin her türlü bilgi varlığının korunması için bilgi güvenliği altyapısı ve sistemi kurmak üzere detaylı bir proje yürüttük. Proje kapsamda kurduğumuz altyapı ve bilgi güvenliği yönetim sistemi; sadece dışarıdan gelebilecek saldırılara önlem almak amacının dışında, ilk aşamada bilgi varlıklarının yetkili kişilerce doğru ve eksiksiz şekilde kullanılmasını sağlamayı da hedefliyor. Öte yandan, yaşanabilecek sistem sorunlarına karşı önlemlerin belirlenip çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve müşterilerimizin bilgi varlıklarının korunması ve istenildiği anda bilgiye erişilebilmesi de proje kapsamında büyük önem taşıyor. Kurmuş olduğumuz altyapı ve sistem, bilgi güvenliği standartlarını belirleyen ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi’nin koşullarını da karşılıyor” dedi. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun