Güvenlik 10 ARALIK 2012 / 12:11

Artan tehditlerden korkan Apple, Kristin Paget'yi işe aldı

Artan tehditlerden korkan Apple, Kristin Paget'yi işe aldı

Özellikle son zamanlarda iOS platformuna karşı artan tehditler, Apple’ı tedirgin etmişe benziyor. Şirket, bundan 5 yıl önce Windows Vista'da, işletim sisteminin piyasaya çıkışını geciktirecek kadar çok güvenlik sorununu açığa çıkartan Hacker Kristin Paget'i işe alarak, bu tarz saldırıların önünü almayı amaçlıyor. Daha önce Chris Paget adıyla tanınan hacker, bundan 5 sene önce Windows Vista'yı güvenlik testlerine tabi tutması için Microsoft tarafından işe alınmıştı. Paget, kurduğu siber korsanlardan ekiple birlikte, Vista'nın piyasaya çıkış tarihini ertelemek için yeterli miktarda veri bulmuştu.

Paget’nin bu tarz konulardaki hünerlerinden faydalanmak isteyen Apple, özellikle son dönemde iOS platformuna karşı artan tehditlere karşı çözümler geliştirmek istiyor. Apple’da tam olarak hangi görevi alacağı güvenlik sebepleriyle açıklanmayan Paget’nin, Microsoft’taki görevine benzer bir görev almasına kesin gözüyle bakılıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun