Güvenlik 13 MAYIS 2010 / 14:58

Apple Türkiye'de kendi ismiyle faaliyete geçti

Biz Apple'dan iPad'i getirmesini beklerken Türkiye'ye Apple'ın kendisi geldi.

Biz Apple'dan iPad'i getirmesini beklerken Türkiye'ye Apple'ın kendisi geldi.


Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği şirketlerinin başında bulunan Apple, Türkiye pazarına kendi adıyla giriş yaptı. Apple, İstanbul Ticaret Odası'na ticaret sicil kaydını yaptırdı ve Türkiye'de resmen şirket olduğu 4 Mayıs 2010 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi'nde ilan edildi. Apple Teknoloji Çözümleri Limited Şirketi ismini alan şirketin faaliyetleri resmi olarak bildirildi.

Ticaret Sicil Gazetesi'nde yer alan bilgilere göre Apple Teknoloji, pazarlama araştırmaları ve satış tahminleri yapmak, reklam ve özendirme rekabetlerinde bulunmak, Türkiye'deki Apple ürünlerinin satışı hakkında bilgi toplamak ve temin etmek konusunda Apple'ın ABD'deki merkezine yardım etmek, okullar ve yüksek eğitim kurumlarına seminerler düzenlemek, eğitimler vermek, medya reklamları, posta, basın bültenleri, halkla ilişkiler, davet, sergi ve promosyonlarla Apple'ın tanıtımına katkıda bulunmak gibi amaçlar üstleniyor.

Türkiye'de bu faaliyetlerden hangilerinin aktif olarak gerçekleştireceği ise henüz bilinmiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun