Güvenlik 26 ŞUBAT 2016 / 11:49

Apple 'şifre' konusunda işi sıkı tutuyor

FBI, Apple üzerindeki baskısını gün geçtikçe artırırken, Apple da konuyla ilgili ipleri sıkı tutmaya devam ediyor.

FBI ve Apple arasındaki kriz her geçen gün bambaşka bir boyuta ulaşırken, Apple son hamlesiyle işleri oldukça sıkı tuttuğunu ortaya koyuyor. Şirket, daha önce Edward Snowden'in de kullandığı 'Signal' mesajlaşma uygulamasının geliştiricisi Frederic Jacobs'la anlaştı. 

Frederic Jacobs ile anlaşan Apple, hem şifreleme sistemini çok daha sağlam temeller üzerine oturtma şansı yakalayacak hem de FBI'a şifre kırma konusunda destek veren şirketlere ve FBI'a gözdağı vermiş olacak. 

Bu hamle ile birlikte mahkeme kararına karşı çıkacağını belli eden Apple'a destek gelmeye devam ediyor. Google ve WhatsApp'ın açık desteklerini verdiği Apple'a, bir destek de Microsoft'tan geldi. 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun