Güvenlik 02 OCAK 2013 / 11:30

Apple için Paris'te yeni yıl bir başka

Apple için Paris'te yeni yıl bir başka

Tüm dünyada yeni yıl heyecanının yaşandığı saatlerde, Paris’teki Apple mağazası silahlı kişiler tarafından soyuldu. Soygunun Apple’a maliyeti ise 1 milyon avro oldu. Soyguncular, mağazanın kapanış saatinden 3 saat sonra Paris’in merkezinde bulunan mağazaya saldırı düzenlerken, mağazada bulunan bir personelin yanı sıra bir güvenlik görevlisi de soyguncular tarafından etkisiz hale getirildi.

Güvenlik görevlisi ve içerideki personeli etkisiz hale getirdikten sonra teşhir ürünlerine ellerini sürmeden kolilerde bulunan cihazlara yönelen soyguncular, yaklaşık 40 dakika süren soygunda 1 milyon avro tutarındaki ürünü kamyona yüklediler.

Konuyla ilgili konuşan polis sözcüsü, konuyla ilgili araştırmanın başladığını belirtirken, gerçek zararın ortaya çıkarılması için gerekli envanter araştırmasının yapıldığını kaydetti. Apple tarafından ise konuyla ilgili net bir açıklama gelmedi.

Daha önce New York’ta bulunan JFK havalimanından 1.5 milyon dolar tutarında iPad mini tableti çalınan Apple’ın, hırsızların gözdeleri arasında yer alan mağazaların güvenliği konusunu tekrardan gözden geçirmesinde fayda var.