Güvenlik 02 OCAK 2013 / 11:30

Apple için Paris'te yeni yıl bir başka

Apple için Paris'te yeni yıl bir başka

Tüm dünyada yeni yıl heyecanının yaşandığı saatlerde, Paris’teki Apple mağazası silahlı kişiler tarafından soyuldu. Soygunun Apple’a maliyeti ise 1 milyon avro oldu. Soyguncular, mağazanın kapanış saatinden 3 saat sonra Paris’in merkezinde bulunan mağazaya saldırı düzenlerken, mağazada bulunan bir personelin yanı sıra bir güvenlik görevlisi de soyguncular tarafından etkisiz hale getirildi.

Güvenlik görevlisi ve içerideki personeli etkisiz hale getirdikten sonra teşhir ürünlerine ellerini sürmeden kolilerde bulunan cihazlara yönelen soyguncular, yaklaşık 40 dakika süren soygunda 1 milyon avro tutarındaki ürünü kamyona yüklediler.

Konuyla ilgili konuşan polis sözcüsü, konuyla ilgili araştırmanın başladığını belirtirken, gerçek zararın ortaya çıkarılması için gerekli envanter araştırmasının yapıldığını kaydetti. Apple tarafından ise konuyla ilgili net bir açıklama gelmedi.

Daha önce New York’ta bulunan JFK havalimanından 1.5 milyon dolar tutarında iPad mini tableti çalınan Apple’ın, hırsızların gözdeleri arasında yer alan mağazaların güvenliği konusunu tekrardan gözden geçirmesinde fayda var.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun