Güvenlik 19 AĞUSTOS 2014 / 14:10

Antivirüs programları artık tek çözüm değil

McAfee, Türkçeleştirerek yayınladığı videoda şirketlerin artık sadece Antivirüs programı ile tehditlerden korunmasının mümkün olmadığını belirtiyor.

McAfee, bilişim suçlarının şirketlerle sınırlı kalmayıp Türkiye ve dünyadaki ekonomiler üzerinde de önemli zararlarının olduğunu ifade ediyor. Ayrıca videoda birçok şirketin 10 yıl öncesinde kullandığı güvenlik önlemleriyle günümüzdekilerin pek bir farkı olmadığını ortaya koyuyor.

Şirketlerin güvenlik açıkları ve zararlı yazılım tehditleri hakkında konuşan McAfee Türkiye ve Azerbaycan Bölge Direktörü İlkem Özar “Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezinin yayınladığı rapora göre bilişim suçlarının ekonomiye etkisinin 445 milyar ABD doları ve internet tarafından yaratılan değerin yüzde 15’i ila 20’si arasında” olduğunun altını çizdi. Özar, “Bilişim suçlarının en önemli maliyeti, şirket performansına ve ulusal ekonomilere verdiği zarardan ileri geliyor. Bilişim suçları ticarete, rekabet edebilirliğe, inovasyona ve küresel ekonomik büyümeye de zarar veriyor” dedi.

Konuyla ilgili video için:

ETİKETLER : antivirüs mcafee