Güvenlik 19 AĞUSTOS 2014 / 14:10

Antivirüs programları artık tek çözüm değil

McAfee, Türkçeleştirerek yayınladığı videoda şirketlerin artık sadece Antivirüs programı ile tehditlerden korunmasının mümkün olmadığını belirtiyor.

McAfee, bilişim suçlarının şirketlerle sınırlı kalmayıp Türkiye ve dünyadaki ekonomiler üzerinde de önemli zararlarının olduğunu ifade ediyor. Ayrıca videoda birçok şirketin 10 yıl öncesinde kullandığı güvenlik önlemleriyle günümüzdekilerin pek bir farkı olmadığını ortaya koyuyor.

Şirketlerin güvenlik açıkları ve zararlı yazılım tehditleri hakkında konuşan McAfee Türkiye ve Azerbaycan Bölge Direktörü İlkem Özar “Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezinin yayınladığı rapora göre bilişim suçlarının ekonomiye etkisinin 445 milyar ABD doları ve internet tarafından yaratılan değerin yüzde 15’i ila 20’si arasında” olduğunun altını çizdi. Özar, “Bilişim suçlarının en önemli maliyeti, şirket performansına ve ulusal ekonomilere verdiği zarardan ileri geliyor. Bilişim suçları ticarete, rekabet edebilirliğe, inovasyona ve küresel ekonomik büyümeye de zarar veriyor” dedi.

Konuyla ilgili video için:

ETİKETLER : antivirüs mcafee
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun