Güvenlik 17 KASIM 2015 / 15:21

Anonymous IŞİD'e savaş açtı

Ünlü hacker grubu Anonymous, Paris saldırılarının ardından IŞİD'e savaş açma kararı aldığını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Paris'te gerçekleşen terör olaylarının ardından çok sayıda can kaybı olmuş, sonrasında saldırıyı IŞİD üstlenmişti. Dünyada büyük ses getiren bu saldırının ardından Anonymous, IŞİD'e savaş açma kararı aldı.

IŞİD'in bu kadar tanınmasının sebeplerinden biri elbette ki yayınladıkları infaz görüntülerinin büyük korku yaratıyor olması. İnfazlarını akla hayale gelmeyecek yöntemlerle "süsleyen" terörist grup, infaz görüntülerini oldukça profesyonel bir şekilde düzenleyerek internet üzerinden yayınlıyor.

Anonymous ise halkın yanında olduğunu vurgulayarak halka zarar verecek her türlü olayı bir şekilde dijital ortamda protesto eden bir hacker grubu. Anonymous'un geçtiğimiz yıllarda devlet kanallarını hacklediğini de görmüştük.

Anonymous, bu sefer "IŞİD'i internetten sileceğiz" diyor. IŞİD'in adam almak için internet sitelerinden ve sosyal ağlardan faydalandığını belirten Anonymous, Charlie Hebdo olayından beri IŞİD'i hedef belirlemiş durumda. Görünen o ki Paris saldırılarının ardından saldırıların dozajını artıracaklar. 

Anonymous'un duyuru videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun