Güvenlik 27 HAZİRAN 2011 / 12:13

Anonymous’a üye olduğu gerekçesiyle 5 genç kıza adli işlem uygulanacak

Anonymous şüphesiyle 5 genç kıza adli işlem

22 Ağustos’ta yürürlüğe girecek internet yasası nedeniyle saldırılar düzenleyen Anonymous grubuna dahil olduğu düşünülen genç kızlar gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak amacıyla serbest bırakıldı.Milliyet gazetesinde yer alan habere göre, bazı kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik “sanal saldırı” gerçekleştireceğini açıklayan Anonymous adlı hacker grubunda yer aldıkları ve sanal saldırılara katıldıkları gerekçesiyle beş genç kız hakkında adli işlem başlatıldı.

Polisin iki hafta önce yaptığı operasyonda 11 kentte 31 şüpheli gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Adem Can’ın koordinesinde başlatılan operasyonda 9 kadın gözaltına alındı. N.Y., A.K., Ç.Y., A.K. ve D.A. adlı 5 genç kız Anonymous adlı sanal saldırı grubunun üyesi olduğu ve “hackerlik” yaptıkları iddiasıyla sorgulandı.

Sorgulamada suçlamalar kabul edilmedi

Şüpheli N.Y.’nin bilgisayarında web sitelerine kalıcı veya geçici bir süre erişimin engellenmesini sağlayan LOIC adlı (Low Orbit Ion Cannon) yazılım bulunduğu bildirildi. Aynı bilgisayarda, hackerlerin birbirleriyle sohbet ettiği “Mibbit” isimli internet sitesine erişimlerin kayıtları bulundu. Gözaltına alınan beş genç kadın sorgularında “hackerlik” iddialarını kabul etmedi. N.Y., TİB’e yönelik sanal saldırı gerçekleştirmediğini, arızalanan bilgisayarına format atıldığını bu sırada LOIC programının bağlantı adreslerine girilmiş olabileceğini belirtti.
ETİKETLER : 22 Ağustos anonymous
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun