Güvenlik 09 EKİM 2009 / 11:29

Amerikalılar geleneksel TV'den vazgeçmiyor

Medya araştırmacısı Horowitz, ABD'de TV izleyenlerin ayda iki saat programları geleneksel televizyondan seyretmediğini ortaya koydu.

Medya araştırmacısı Horowitz, ABD'de TV izleyenlerin ayda iki saat programları geleneksel televizyondan seyretmediğini ortaya koydu.


Ayda toplam 130 saat televizyon izleyen ABD izleyicilerinin yüzde 9'u favori programlarını televizyon dışında en çok dizüstü bilgisayarlardan izlemeyi tercih ediyor. Bu izleyiciler arasında cep telefonundan programları takip edenler ise yüzde 8'lik bir orana sahip.

Ankete katılanların yüzde 36'sı favori programlarının bilgisayarlarında izlenilebilir olmasını isterken, diğer yüzde 30'lık oran ise programları cep telefonlarından izlemeyi istiyor.

Yüzde 7'lik küçük bir kesim ise neredeyse tüm TV programlarının bilgisayarlarında izlenebilir olması durumunda televizyon kullanmayacaklarını söylediler. Ancak genel katılımcıların tercihi yine geleneksel televizyondan yana oldu.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun