Güvenlik 07 ARALIK 2010 / 07:29

AMD yeni 6 çekirdekli işlemcisini tanıttı

Tadım veya Malatya Pazarı rekabet kuruluna ne zaman başvuracak merak ediyoruz.

Tadım veya Malatya Pazarı rekabet kuruluna ne zaman başvuracak merak ediyoruz.


AMD, altı çekirdekli masaüstü işlemcilerinin yeni amiral gemisi olan iki yeni "Black Edition" işlemciyi tanıttı. Bu işlemciler, AMD'nin AMD 8 serisi yonga setine ve yakın zamanda piyasaya çıkan ATI Radeon HD 6000 serisi ekran kartlarına katılarak, yüksek çözünürlüklü ve üç boyutlu görsel deneyimler sağlayan, grafik işlemcisiyle hızlandırılmış çoklu ortam uygulamalarını daha zevkli kılmayı amaçlıyor.

Yeni işlemcilere şöyle bir göz atacak olursak:

AMD Phenom II X6 1100T, AMD'nin masaüstü işlemcilerinin yeni amiral gemisi olarak kilitsiz saat katsayıları, Turbo CORE teknolojisi ve altı çekirdek performansı gibi üst düzey özellikler sunuyor. AMD Phenom II X2 565 Black Edition, yüksek saat hızına ve performans dengeleme kabiliyetine sahip işlemci arayanlar için ekonomik bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Yüksek çözünürlüklü ve üç boyutlu sayısal medya içeriğindeki artış, yeni nesil çözümlerin güçlü olmasını gerektiriyor. AMD, bu yeni ürünleriyle performansa dair artan bu ihtiyacı karşılamayı hedefliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun