Güvenlik 14 EYLÜL 2010 / 07:05

AMD uygun fiyata yetenekli işlemcisini tanıtıyor

'Zacate' isimli platform AMD'nin ilk Fusion Hızlandırılmış İşlemci modeli oluyor.

'Zacate' isimli platform AMD'nin ilk Fusion Hızlandırılmış İşlemci modeli oluyor.


AMD, San Francisco'da yapacağı tanıtımda 'Zacate' isimli ilk AMD Fusion Hızlandırılmış İşlemci modelini sergileyecek. 18 Watt enerji tüketen çift çekirdekli işlemci, harici ekran kartı düzeyindeki grafik işlemcisini kalıp üzerinde barındırıyor.

Daha çok ekonomik ve genel kullanım amaçlı masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılması beklenen Zacate platformu, yüksek kaliteyi düşük fiyatlara getirmeyi hedefliyor.

Tanıtım sırasında Zacate'nin ne derece başarılı olacağı üç madde esasında incelenecek. Çevrimiçi tam HD sürekli video ile çoklu ortam görevleri test edilecek. Yüksek grafik ayarlarında sürükleyici çevrimiçi oyun deneyimi Zacate platformunda denenecek. Ayrıca denemelerde internette daha hızlı gezinme şansının da sunulması bekleniyor.

Konuyla ilgili ayrıntıları ve Bulut Bilişim ile işlemcinin bağlantısı için http://blogs.amd.com/fusion/2010/09/13/part-the-clouds-amd-fusion-apus-ideal-for-cloud-clients/ adresine girebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun